Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek Still. Wózek jeździ tylko do przodu. Jak to naprawić?

11 Kwi 2006 09:05 4340 5
  • Poziom 14  
    Posiadam wózek widłowy Still rocznik 1988 wózek zepsół się i jeździ tylko do przodu jeśli mógłby mi ktoś pomóc w naprawie byłbym wdzięczny.Elektronikę przekładałem do innego wózka i jest sprawna.
  • Poziom 12  
    Jeśli to wózek w którym silnik spalinowy napędza generator
    a silnik jazdy jest elektryczny
    Sprawdź przełącznik od kierunku jazdy i przewody biegnące od przełącznika do elektroniki
    spotkałem się z podobnym problemem i tam była usterka tzn przełacznik nie zwierał w kierunku przód
    poza tym w niektórych wózkach jako układ wykonawczy na wyjściu jest przekaźnik czy stycznik może to ?

pozdrawiam Siwa
  • Poziom 14  
    W tym problem iż sygnał dochodzi do elektroniki z przełączników a płytka sterująca nie steruje prawidłowo lecz gdy włóżymy do innego wózka to działa dobrze może brakuje jakiegoś sygnału ?
  • Poziom 14  
    Naprawiałem kiedyś taki wózek.Przełączenie kierunku jazdy było za pomocą uzwojenia wzbudzenia w prądnicy a to o ile dobrze pamiętam
    przełączał przekaźnik obok elektroniki .
    Więcej pomógłby typ wózka.
    Pozdrawiam Grzegorz
  • Poziom 18  
    Ja trochę naprawiałem elektronikę do still-a i z tego co
    pamiętam, uzwojenie wzbudzenia było zasilane z małego
    układu chopperowego w konfiguracji mostka. uszkodzenie
    tranzystorów w mostku spowoduje w tym przypadku brak
    możliwości przełączania. Ale nie wiem czy to co piszę
    dotyczy akurat Twojego wózka - być może że jest prymitywne
    rozwiązanie na przekaźniku

Leszek
  • Poziom 14  
    W płytce siłowej są tranzystory przerobiłem ten wózek tak iż steruje tymi tranzystorami bez płytki sterującej i wózek jeździ ale nie może się rozpędzić bardzio ma słabą dynamikę . Owszem kierunkiem jazdy kieruje sie poprzez zmiane napięcia na polu ( kierunku ) i napięcia są okej ale to co zrobiłem to prowizorka chciałbym by jeździł tak jak w orginale