Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX2185 /Z3T problem z H

11 Kwi 2006 10:27 950 8
  • Poziom 37  
    Witam!
    Przyszedł z przeciążoną przetwornicą(już ktoś to nieraz naprawiał)- tym razem dziwnie zepsuty(we wszystkie strony ok 500mV) BU508A. Usunąłem kilka zimnych lutów; nowy BU zagrzał się troche w kilka sekund i ostygł- dobry, ale wymieniłem. Następny zimny. Podmieniłem trafopowielacz(nie sprawdzony, ale z polamanej płyty)- bez zmian. Za male impilsy H: na układzie (pin26 TDA4505) szpile 0.2V zamiast prostokąta 1.5V; na bazie BU 1.5V (zamiast 15V jak na schemacie). Zasialania z przetwornicy OK, na TDA jest 12V.
    EURAS radzi szukać R536 i R560(270kΩ) koło trafopowielacza, ale nie moge ich namierzyć. Co się stało, że na krótko ruszył?

Dodano po 40 [minuty]:

W momencie wyłączania pilotem na moment pokazują się duże (pewnie właściwe) przebiegi...
  • Poziom 31  
    Witaj!
    A może jednak uszkodzony TDA4505? Te dziwne uszkodzenia BU mogą pochodzić ze złego sterowania. Sprawdź może elementy w obwodzie generatora i wyjścia H TDA. Jeśli chodzi o R536 to nie widzę go na schemacie (schemat z SE 2001/SCH2+BS3 modelu TC2185DRS /Z3T - modele powinny być podobne). Natomiast R560 ma wartość 1,5 oma i jest w bazie BU (równoległy do R564 - 1,8 oma).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Dobiją mnie te niezgodności ze schematem! To wygląda jakby linia była przeciążona, TDA jest o tym informowany i ją wyłącza. Dlatego przejrzałem okolice Q541, wymieniłem elki. Podmienię kość.
  • Poziom 31  
    Nie denerwuj się, złość piękności szkodzi :-) Skoro myślisz, że linia przeciążona, to może coś za trafopowielaczem przeciąża. A Q551 jest sprawny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Po wymianie TDA4505M pojawiło się żarzenie, katody zatkane...
    Nie wiem -czy się cieszyć?! Raczej chce mi sie płakać...
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Tak myślę: co mogło być pierwotną przyczyną usterki? Może starzał w starym trafopowielaczu lu w kineskopie? Jeśli strzał to i uszkodzeń więcej. Nie widzę z płytki kineskopu żadnej informacji zwrotnej do procesora głównego i wizyjnego, więc uszkodzenie elementów na niej nie powinno powodować wygaszania obrazu. Sprawdź przebiegi na TDA3562 i 3590. Jeśli był strał to mogło im się oberwać.
  • Poziom 22  
    Sprawdź prawidłowosć impulsów SSC na TDA3562.
  • Poziom 37  
    No ch... niedopięta była tylko wtyczka! Jest obraz, szumi(bo z Austrii); naprawić klawiaturę, zaprogramować. Dzięki gart62!
    Nie zamierzam wstawiać trafa z powrotem...

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomnialem: zupełnie pierwsze, to zaraz jak go włączyłem usłyszałem piękne, głośne 50Hz z głośnika. Poprzednik zapiął glośnik do pozystora! ...
  • Poziom 31  
    Znaczy się...był FACHOWIEC! A co z tym Funajem?
    Pozdrawiam.