Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu

11 Kwi 2006 12:01 1349 3
 • Poziom 12  
  Mam problem z kamerą Video8 Sony CCD-F355E.
  Troche historii tych usterek: Kilka lat temu kamera leżąc w torbie uległa zawilgoceniu i po tym własnie powstały poniższe usterki. W takim uszkodzonym stanie przeleżała kolejne lata w suchym miesjcu.
  Objawy sa następujące:
  Przełączam kamere na odtwarzanie i juz w tym momencie (kasety nie ma w środku) licznik czasu wskazuje jakby przesuwanie sie taśmy do przodu i do tyłu - tak losowo paręnaście lub parędziesiąt sekund do przodu lub do tyłu.
  Po włożeniu kasety taśma nie jest naciągana na głowice, dalej licznik bezsensownie skacze i dodatkowo pojawia sie taki symbol Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu. Czasem głowica lekko się ruszy (ok.1/10 obrotu) wydając przy tym cichy pisk wysokiej częśtotliwości.
  Przy przełączniu na nagrywanie obraz w wizjerze jest zakłócony i całkowicie nieczytelny tak jakby synchronizacji brakowało. Czasem sie obraz staje się czytelny ale nawet w takim przypadku widać mocne zakłócenia.
  Czy ktoś może mi pomóc i naprowadzić na elementy które sa w tym przypadku podjerzane? Co oznacza ten symbol który jest wyświetalny?
  Załączam kilka zdjęć dla zobrazowania wnętrzności kamery i jeśli dodatkowe zdjęcia pomogłyby w rozwiązaniu problmu to moge szybko je dorobić.

  Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu Wewnętrzna płytka ze sterownikiem bębna. Jeśli i ten przypadek wymaga wymiany elektrolitów to uprzejmie prosze o napisanie których.


  Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniuKamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu Kamera Sony F355E - szwankuje po zawilgoceniu
 • Poziom 13  
  Niestety czeka Cie sporo mozolnej pracy. Na początek wymień wszystkie kondesatory elektrolityczne. Podczas wymiany nalezy dobrze oczyścić miejsce osadzenia kondesatora, trzeba sprawdzić czy tam gdzie ew jest rozlany elektrolit nie przezarło ścieżki bądź przelotki. Zwracaj tez uwage na polaryzacje kondesatorów jak były zamontowane. Czasami na druku nie ma oznaczeń. Potem należy przelutowac konektory, złożyć i zobaczyć co dalej. Podejrzewam iż holdery od prowadzenia taśmy również wymagają naprawy.
  Powodzenia
 • Poziom 12  
  Dziękuję bardzo za podpowiedź :)

  Cytat:
  Na początek wymień wszystkie kondesatory elektrolityczne. Podczas wymiany nalezy dobrze oczyścić miejsce osadzenia kondesatora, trzeba sprawdzić czy tam gdzie ew jest rozlany elektrolit nie przezarło ścieżki bądź przelotki. Zwracaj tez uwage na polaryzacje kondesatorów jak były zamontowane. Czasami na druku nie ma oznaczeń

  a)wymieniłem juz wszyskie elektrolity i wyczyściłem spirytusem miejsca pod nimi,

  b)nie wymieniłem dwa niepolaryzowane elektrolity 10uF/10V ale po tym kamera zadziałała,

  c)Niestety wyświetlanie czasu stoi przy odtwarzaniu albo skacze jakoś bez sensu i to właściwie zostało mi do naprawienia. Dodam że podlutowałem wszyskie luty idace do czujników taśmy (w razie jakby były zimne) i zwracam się z prośbą o pomoc w tej ostatniej sprawie.

  Cytat:
  Potem należy przelutowac konektory

  Czy masz na myśli wszystkie złącza na te płaskie taśmy oraz złącza z wtyczkami czy któreś konkretnie :?:

  Cytat:
  Podejrzewam iż holdery od prowadzenia taśmy również wymagają naprawy.

  Holdery :?: A czym są te holdery i gdzie je znajdę:?:
 • Poziom 13  
  Konektory-tak, te co są na taśmy flex, a holdery to są rolki które prowadzą oplecioną na dysku taśmę. Bywa tak, że puszcza mocujący je wkręt i się odkręcają wraz z prowadzeniem taśmy. Odnosnie tego licznika - wymieniłeś kondesatory w przetwornicy? Coś mi świta, ze kiedyś miałem taki przypadek i to było własnie to ale pewności nie mam.