Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AM260 -nie chłodzi

Robi26 11 Kwi 2006 12:56 6921 4
  • #1 11 Kwi 2006 12:56
    Robi26
    Poziom 9  

Witam
    Posiadam taką lodówkę problem jest taki, że nie chłodzi. Zamrażalnik mrozi a w lodówce jest ciepło tzn 12-13 stopni. Jeżeli ustawie program od 1-5 w lodóce jest ponad 15 stopni. Tylko na 7 jest chłodno około 8 ale chyba i tak za mało (dłużej pracuje niż ma przerwy). Ale jak dam 7 na tylnej sciance robi się lód. Jak zacząłem użytkować tą lodówkę (odziedziczyłem w spadku) zobaczyłem że miała krzywo domykające się drzwi i była nieszczelna. Zamieniłem drzwi jest już szczelna ale nadal niskie temperatury. Z tyłu chłodnica jest zimna (a chyba powinna być ciepła) tylko na dole około 30 cm jest większa temperatura na chłodnicy około 40 stopni.
    Co może być przyczyną takiego zachowania?? Trzeba wzywać fachowca od napełniania czynnika chłodzącego ?? jaki kosz jest napełnienie czynnika ??

2 4
  • #2 11 Kwi 2006 13:20
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Bez wątpienia potrzebny dobry fachowiec lub wymiana sprzętu.
    Samo napełnienie nie rozwiąże problemu, prawdopodobnie masz dziurawy układ chłodniczy. Chyba że układ się przytkał to nadzieja.
    Poszukaj w archiwum na temat Amiki AK i nie tylko.

1
  • #3 11 Kwi 2006 13:50
    Robi26
    Poziom 9  

mała poprawka do mojej wypowiedzi pierwszej, z tyłu chłodnica (mówie tu o tylnej części o tej czarnej kratce nie wiem jak to się fachowo nazywa )jest ciepła na samej górze, około 30 cm na dole jest zimna, czy to coś zmieni?? może w takiej sytuacji jest to mniej poważna awaria??

0
  • #4 11 Kwi 2006 14:06
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Troche się zagalopowałem z osądem, ale to przez częste nieszczelności tego sprzętu w praktyce ;)
    Ustaw na 7 i zobacz czy się wyłącza i czy tylna ściana się odszrania co jakiś czas. Jeżeli tak, to złe prognozy wypisane przeze mnie są nieaktualne.
    Temperaturę czym mierzysz i w jakim miejscu? Nie mierz powietrza tylko temp. produktu. Będzie na pewno niższa niż zaobserwowana na termometrze leżącym na półce więc może nie jest tak źle jak myślisz.

0
  • #5 11 Kwi 2006 21:53
    jmk
    Poziom 28  

Ubytek czynnika- zobacz w pojemniku na skropliny - otwarte pudełko na dole obok sprężarki - o ile ona taki naczynie ma na dole- nie znam dokładnie oznaczenia tej Amiki-- czy niema w nim oleju???, czy ściana tylna w chłodziarce jest elastyczna- jesli tak to DZIURA na bank jesli w srodku jest twarda ściana to dziury nie wykluczam- niekiedy nie do znalezienia i wtedy tylko na złom,

0