Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon VOIP TeleAikon

11 Kwi 2006 16:38 3463 15
  • Poziom 19  
    Witam Zainstalowalem telefon tej firmy (na komputerze) i mam problem.A mianowicie :mogę rozmawiać jedną minutę a następnie mój rozmówca (stacjonarny TPSA) słyszy sygnal przerwania rozmowy mimo,że licznik TeleAikom pokazuję dalszy czas połączenia.Kontakt z firmą jest bardzo trudny i wyjąśnienia z ich strony nic nie wnoszą.Pytanie : jak skonfigurowaliście swoje ustawienia w TeleAikom-ie ,czy macie możliwość normalnej rozmowy nie limitowanej czasem,czy nie macie problemu z rejestracją i logowaniem.
    Czekam z niecierpliwością na sugestie chcz[/b][/i]
  • Poziom 18  
    Witaj
    Czy udało Ci sie juz z tym problemem coś zrobic ?bo ja mam dokładnie taki sam problem tyle ze rozłącza mi po 1,5min i borykam sie z nim już od miesiąca moze wspulnymi siłami cos zdzialamy Pazdrawiam
  • Poziom 19  
    to taka oszukańcza firma.Kłamiąże nie ma ograniczeń ,nie odpowiadają na emaile,kontaktu prawie żadnego a jeśli już to udają głupków nie mających pojęcia z czym się do nich zwracam.
    Przestrzegam przed tą firmą tymbardziej ,że na wstępie trzeba zaplacić 17PLN(najniższa stawka).1Grosz za minutę ---musi być HAK(ograniczenie do 1 min)Nadmieniam,że nie posiadam żadnej bramki,ale na kompie powinno mimowszystko chodzić!
  • Poziom 19  
    coś się ruszyło w Teleaikon.już mogę normalnie dzwonić.Uruchomiono strefy w kraju(niewiele ale już coś)Myślę,że sa w trakcie testów i z tąd te problemy.Kwestia złego kontaktu pozostała.
    U mnie działa :)
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o kontakt to zgadzam się, nie odpowiadają na maile wcale. Ja mam już jakiś czas i wszystko działa. Dzwonie głównie do Krakowa - tam jest faktycznie 1gr. Ale już w Łodzi jest 7gr.
    Uważam że i tak jest to najtańsza możliwość.

Czy ktoś wie, co zrobić żeby móc rozmawiać bez włączania komputera?
    Co trzeba dokupić? Jak podłączyć zwykły telefon? Nie znam się na tym zupełnie.

Oni na swojej stronie oferują jakąś bramkę za 209zł ale może coś się da zrobić taniej?
  • Poziom 19  
    Niestety ale potrzebna jest bramka.Telefon dziala znacznie lepiej na bramce.Ja mam Linksys RT31P2 (bramka na dwa telefony+router).
  • Poziom 10  
    W takim razie gdzie taką bramkę kupić i ile kosztuje? Ktoś mi na innym forum radził coś takiego jak Planet SKG-300 ale nie znam ceny ani jakości.

Które urządzenie wybrać? Czy jest różnica w cenie i jakości?

Wiem, że pisże jak laik ale nie znam się na tym wcale. Chcę poprostu podłączyć telefon pod internet i gadać bez włączania komputera.

AAA !!! Co do kontaktu z biurem Teleaikon... Tragedia...
  • Poziom 10  
    A moze ktos wie, jak przeprogramowac bramke Talkpro B200 tak, aby wspolpracowala z Teleaikonem ?

Dodano po 3 [minuty]:

Oczywiscie mam aktywne konto w Talkpro jak i w Teleaikonie. Posiadam tez router teleaikonowy, ktory nie daje mozliwosci podlaczenia dwoch linii do jednego aparatu w przeciwienstwie do B200 Talkpro. Talkpro oferuje nedzna wg. mnie jakosc polaczen.
  • Poziom 19  
    Z tego co się orientuję to polecane są bramki Fritz ,ja mam taką jak pisalem(240PLN)Jak do tej pory dziala super(jak na moje potrzeby).
  • Poziom 10  
    Serdeczne dzieki. Nie mam innego wyjscia, niz kupic nowa bramke. Myslalem, ze uda mi sie tego uniknac. Nie udalo sie.
    Pozdrawiam
    twa
  • Poziom 10  
    Czy ktoś ma polski numer lokalny wTeleaikon? Kilka miesięcy temu przeczytałem na stronie WWW " w najbliższych dniach polski numer lokalny ", ten komunikat znajdziecie po zalogowaniu w Twój Telefon, tam gdzie aktywuje się numer, faź, sekretarkę itd...

Jest też wyraźny komunikat na stronie START

http://www.teleaikon.pl/index.php?p=start

Podejrzewam że ten komunikat na na celu jedynie zwiększenie ilości abonentów a nie ma nic wspólnego z prawdą.

Nie da się z nimi skontaktować ( od miesuąca pisże codziennie z kilku adrsów i komputerów ", nawet przez adres mailowy przy którym jest wzmianka " odpowiemy na każdy e-mail w ciągu 48 godzin "

Jeśli komunikat o polskim numerze lokalnym jest nieprawdą, Teleaikon postępuje niezgodnie z prawem - zachęcając w ten sposób do zasileń pre-paid.

Może się mylę, może rzeczywiście można mieć taki numer. Dlatego nie twierdzę że kłamią na stronie, piszę tylko jak jest w moim przypadku i zrobię wszystko zeby to wyjaśnić.
  • Poziom 10  
    Mnie tez nie udalo sie od kilku miesiecy trafic na mozliwosc wybrania polskiego numeru. Kilkukrotnie dostawalem odpowiedz, ze najprawdopodobniej w przyzslym tygodniu. :D

Dodano po 5 [minuty]:

A tak jeszcze przy okazji. Przy takich cenach (najnizszych z mozliwych) i swietnej jakosci polaczen nie wytykalbym im bezprawia etc.
    :D

Dodano po 1 [minuty]:

A tak jeszcze przy okazji. Przy takich cenach (najnizszych z mozliwych) i swietnej jakosci polaczen nie wytykalbym im bezprawia etc.
    :D
  • Poziom 10  
    Jasna sprawa! Ceny połączeń są tak niskie, że chyba trzeba sobie odpuścić ten polski numer... Jakość też jest ok.

Jeszcze raz poproszę o propozycje, jak dzwonić bez włączania komputera. Może jakieś linki? :D
  • Poziom 10  
    Nie da sie bez odpowiedniej bramki. Maja tam taka za dwiescie kilkadziesiat zlotych, dajaca mozliwosc podlaczenia telefonu stacj. obslugujacego jednoczesnie Teleaikon i stacjonarny. Ma tez router. Grandsream...486 sie nazywa.

Dodano po 42 [sekundy]:

www.teleaikon.pl
  • Poziom 19  
    Ja miałem znimi kontakt telefoniczny ale na ich komórkę.Na maile rzeczywiście nie odpowiadają (dla klientow b.ważny aspekit).Ja dostałem informację ,że w maju już będą nr polskie,ale jak dotąd nic.Interesują mnie ceny połączeń np do Warszawy,Krakowa,Katowic-wszystkie za 1gr,a reszta 7gr- skąd te różnice?
  • Poziom 1  
    Niedawno znalazłem Teleaikon.pl i powiem ze jestem miło zaskoczony ceny bardzo przystępne i jakość naprawdę dobra korzystałem z innych voip-ów ale nie zawsze dochodziło do połączenia teraz jest zupełnie inaczej.
    Super jakość dzwoniłem do Moskwy rozmawiałem prawie godzine i zapłaciłem grosze :) moim zdaniem najlepszy operator na rynku bez dwóch zdań :)