Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podpiąć nowy alarm w miejsce starego?

11 Apr 2006 18:30 1419 3
  • Level 10  
    Witam,

posiadam VW Polo z 1995 r. Był kupiony jakiś czas temu jako autko używane. Od nowości zainstalowany w nim był jakiś stary alarm Silicon'a. Niestety nie wiem jaki to model, gdyż nie dostałem do niego żadnej dokumentacji. W każdym bądz razie na pewno nie ma mniej niż 10 lat.... Centralka jest olbrzymich rozmiarów (ze sterowaniem zamkami), a piloty prostokątne z antenką i przesuwaną osłoną na przyciski (2).

Niestety alarm ten wyzionął ducha, więc pozstanowiłem wymienić go na....Magicar 440B.

Mam teraz zagwozdke z podłączeniem. Nie wiem czy wpinać się pod kable Silicon'a czy też wyciąć jego kable i wpinać się na nowo.

1. W każdym bądź razie problem mój polega na tym, że jeśli wpinałbym sie pod kable Silicon'a, czy powinienem je podłączyć tak jak zaznaczyłem na schemacie? Posłużyłem się do tego naklejką z Silicon'a, która niestety nie opisuje wszystkich kabli... Obrazki poniżej.
    Drzwi są podłączone do lampki wewnętrznej. Jeśli jestem w środku auta, uzbroję alarm i ręcznie włączę lampkę alarm się uaktywnia. I tutaj moje pytanie: czy w takim podłączeniu jest wykorzystany kabel - (BLUE) czy też + (RED/BLUE) w Siliconie oraz czy powinienem podłączyć zielony (-) czy fioletowy (+) w Magicarze?

Stary alarm jako tako działa, więc jeśli chodzi o kable to powinienem je rozpoznać też odcinając pojedyńcze kable i sprawdzając daną strefę (np. drzwi).

2. Czy ktoś posiada dokładniejszą rozpiskę Silicona? Mam do niego podłączony czujnik wstrząsy, ultradźwięki i centralny zamek (oryginalny Silicona- 4-żyłowy master i 2-żyłowy slave), niestety tych kabli nie ma opisanych na naklejce.

Dziękuję za odpowiedzi.
  • Level 10  
    Nikt z fachowców nie podpowie..? :(
  • Level 16  
    Szukaj dystrybutora SILICONA w Warszawie na Pradze Płd.
  • Level 32  
    jężęli już masz punkty do podpięcia alarmu.-po starym to już chyba domyślisz się do czego szły ,podepnij swoje nowe kabelki od nowa a nie do starych bo potem będzie cyrk. dobrze zrozumiałeś opis -do dzieła