Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta di 350 instrukcja serwisowa, problem z drukowaniem

11 Kwi 2006 21:11 3886 18
  • Poziom 10  
    Minolta di 350 potrzebna instrukcja serwisowa. Ponadto kopiarka nie drukuje tak jak powinna, tzn. czesto jak sie cos pusci do druku po lanie to sie kopiarka "nie odzywa" trzeba ja wylaczyc wylaczyc/wlaczyc i na krotki czas jest oki.
  • Poziom 16  
    Witam.
    Instrukcje serwisową znajdziesz tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra649676.html#649676

Jeżeli chodzi o druk to jak masz zainstalowaną tą kopiarke? Na protokole RAW czy LPR? ja mialem problemy z raw i pomoglo zainstalowanie jej na LPR. Sprawdz najpierw czy po odmówieniu druku kopiarka sie "pinguje", sprawdz też kabel od sieci.

Pozdrawiam

• Poziom 43  
    w SM raczej nie znajdziesz nic do kontrolera Pi 3500 ( na takim to pracuje )

ale sprawdź bo może sie myle

co do drukowania - sieć jest na sztywno czy na DHCP ?

sprawdź ram w kontrolerze czasam on sie zacina i dlatego kopiarka milczy
    dokładałes ram do kontrolera ?

sprawdź czy nie zmienia portu : standoarodwo port drukowania to 10001 ale spotkałem sie z samoczynnym przeskokiem na 10002 w przypadku gdy była podpieta do sieci skonstruowanej na samych switchach bez przydzilelającego adresy serwera
  • Poziom 25  
    "Marku"
    w moich dwóch koparkach (Di350 na Lan Pi3500) pod siecią (Win98) port zmienił się dwukrotnie z 10001 na 9100, 9101 - i co ty na to? Dobre co?
    A najśmieszniejsze to to, że jest na "sztywno", cały czas działa, a nikt nie grzebie w ustawieniach. :)
    "Black Magic Minoltic" :)
    Ja bym na przewody stawiał, choć kiedyś miałem podobny problem z samą puchą kontrolera. Wymieniłem go na inną i był spokuj.
    W kontrolerach Pi3500 są powgrywane różne wersje Firmwera tak jak na PWB-M. Tu może siedzieć tzw."wąskie gardło" Nie radzę Firmwera kasować i wgrywać. Można załatwić niechcący kontroler na amen".
    Lepiej je zamienić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Zrobilem wszystko o czym pisaliscie i nie pomoglo:cry:
    Teraz mam zamiar zamienic kontroler z innej maszyny, w zwiazku z tym mam pytanie: jak sprawdzic adres IP kontrolera, badz go zmienic, gdyz w SM- ualu nie ma nic na temat adresu IP i maski podsieci. Bylbym wdzieczny takze za jakies info gdzie znalezdz jakis opis kontrolera drukarki.
    Dzieki wszystkim za pomoc.
    Pzdr.

• Poziom 43  
    na stronie konicaminoltaeurope.com jast dział support i tam znajdziesz SM do kontrolera

jesli dobrze pamietam do sie nie wpisuje tylko maszyna sama pobiera z DHCP ale czasem trzeba jej zrobić reset na zworce kontrolera - wszystko jest w SM do Pi3500
  • Poziom 10  
    Znalazlem na stronce, lecz do pi 3500 dostepmna jest tylko jakas lista komend.
  • Poziom 25  
    No więc "Kordianie"
    - Zdejmujesz blachę z kontrolera
    - Odkręcasz kartę
    - Masz na karcie zworki (chyba 2ga i 3cia) przekładasz obok.
    - Włączasz kopiarkę (tylko trzymając ją w ręku nie zrób jakiegoś zwarcia)
    - Ok
    - Włącz kopiarkę, poczekaj ok.10 minut, wyłącz
    - Przełóż zworki z powrotem
    kontroler, a dokładnie karta się wyzeruje.
    Podłącz do kompa, (w TCP/IP) nadaj IP ręcznie + maskę.
    Poczekaj ok.15 mnut.
    ......Albo:
    Podłącz do kompa z Win2000/XP i poczekaj ok.15 min. Sama wydrukuje stronę z konfigóracją i nadanym IP.

Jak nie dasz rady podjedż, zadzwoń to pomogę :)
    Wżucimy do kopiarki (kontrolera) w biurze serwisu i wyzerujemy.
    Pozdro. :)
    Warszawa
  • Poziom 16  
    Powyższy problem da się rozwiązać bardzo łatwo.
    Kopiarka po uruchomieniu powinna wydrukować konfiguracje sieci, protokołów itp. Jeśli nie to można to zrobić spod konta administratora w kopiarce (admin mode).
    Po wstępnym skonfigurowaniu i wgraniu sterowników na komputerze wchodzimy:
    START>USTAWIENIA>DRUKARKI I FAKSY
    klikamy prawym przyciskiem myszy na drukarce i wybieramy właściwości dalej:
    zakładka PORTY>ZAZNACZAMY PORT TCP/IP>KONFIGURUJ PORT

wybieramy PROTOKÓŁ>LPR w nazwe kolejki wpisujemy nazwe drukarki UWAGA! nazwa musi być wpisana tak samo jak w kopiarce (w admin mode;nazwa jest drukowana też na raporcie często ma nazwę typu mn350 lub chaotyczny ciag znaków). po tej operacji nie ma problemów z portami RAW

• Poziom 43  
    Pi3500 i Pi3502 to troche inne konstrukcje ale moze znajdzesz to czego szukasz

poszukam czy gdzieś w pracy nie mam SM do Pi3500
  • Poziom 10  
    Dzieki panowie za pomoc, ale tam jest kontroler oNcore czy cos takiego???
  • Poziom 11  
    witam, masz na myśli kontroler AHT ONCORE?
    niestety lubi się zawieszać i generalnie nie ma złotej reguły;
    jeżeli nadal z nim walczysz - daj znać, postaram się pomóc 668101360
  • Poziom 18  
    Witam. Mam problem z konfiguracją karty sieciowej w Pi3500, dlatego podpinam się do tego tematu. A mianowicie robię reset karty zworką factory, czekam 10 minut, Power off, podłączam lan, załączam kopiarkę, po kilku minutach wychodzi kartka z konfiguracją IP 0.0.0.0 Gate 0.0.0.0 i dalej już nic nie wychodzi, czyli karta chyba nie pobiera ustawień z sieci. Mam też pytanie dotyczące dwóch diod w karcie. Podczas resetu migają naprzemiennie, natomiast normalnie cały czas świeci zielona, i to niezależnie czy lan wpięty czy nie. Żółta nie świeci. Czy karta może być uszkodzona, i czy takie zachowanie diod jest w normie ?

• Poziom 43  
  • Poziom 25  
    Witam
    Dla Kolegi : "Teridar"
    Weź komputer z Win XP, sprawdź czy ma na pewno włączone DHCP.
    Uruchom z podłączonym kontrolerem (kartą ) przez tzw. skrętkę.
    Uruchom "PAGE SCOP" - do pobrania w net-cie.
    Na monitorze, w ramce po lewej stronie programu "P.Scop"
    zgłosi się po nazwą własną, kopiarki (np."Mn_05779").
    Kliknij na nią. Otworzy się stronka kopiarki - kontrolera.
    W stronce kopiarki, konfiguracji nadaj jej IP, maskę....itd potwierdzając oczywiście hasłem ( wiadomo - dokument.)
    I już Masz nadane IP ręcznie.

Pozdrawiam :D

• Poziom 43  
    :arrow: serwek

jesteś pewien tego co piszesz ?

nie testowałem tej metody ale :

- sam XP nie przydziela IP - no chyba że pracuje jako serwer

- ustawienia sieci na kopiarce to same zera - więc jak ma niby zobaczyć kopiarkę skoro ona nie ma połączenia z jego siecią :?:

no ale człowiek cały czas się uczy - może i ja się właśnie czegoś nowego dowiedziałem
  • Poziom 25  
    Program typu : "MAP" również powinien ją złapać po nr.hardwerowym.
    Na karcie w Twoim komputerze włącz dodatkowe protokoły (IPX....itd.)
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Witam ponownie. Dziękuję wszystkim kolegom za cenne rady, szczególnie koledze serwek. Program Page scope po skrętce z przeplotem uporał się z konfiguracją karty bez problemów. A karta nie pobierała ustawień z sieci, ponieważ adresy IP usawione były na sztywno,a nie przydzielane dynamicznie. Pozdrawiam.