Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa zestawu nagłośnieniowego car-audio

12 Kwi 2006 12:40 1808 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,

Jestem nowym forumowiczem dlatego proszę o pomoc.
    Mój samochód to Golf IV Variant. Obecnie posiadam radio fabryczne VW gamma + zmieniarkę, zestaw przód Power Bass’a PB CK-6 (nie zamontowane jeszcze). Mój plan jest taki: przód wymienić na PB ( z wygłuszeniem oczywiście) tylne drzwi odciąć dokupić wzmaka + skrzynię basową. W związku z tym mam kilka pytań: czy można do obecnego radia podłączyć wzmaka czy trzeba zmienić radio na takie z wyjściem pre-out. Szczerze mówiąc nie chciałbym go zmieniać.
    Czy jeżeli zestaw będzie zasilany 4-kanałowcem w tym 2 kanały zmostkowane na suba będzie możliwość regulacji kanałów prawo-lewo (przód). No i zasadnicze pytanie jaki wzmak i jaki sub. Preferowałbym suba gotowego ze skrzynią gdyż mimo iż jestem inżynierem boje się iż sobie bym nie poradził z budową skrzyni – nie chodzi tu o majsterkowanie bo to moje hobby ale konstrukcję skrzyni pod konkretny głośnik korzystając z programu (chyba że przekonacie mnie iż to nic trudnego i warto sobie zrobić skrzynię samemu). Na wzmaka i na suba ze skrzynią pragnę przeznaczyć około 800PLN max ale to naprawdę max 1000PLN. Kierowałbym się tu raczej ku głośnikowi 10” – brzmienie raczej szybkie mięsiste i precyzyjne niż popularne „ umpa umpa” – muzyka to głównie POP lub Top 20 jak kto woli a przy obniżonym nastroju Marillion ew. Pink Floyd. Sam nie wiem z wzmacniacza to bym wziął chyba Manacor’a z Allegro a z subów to może Hertz’a ES 250 lub coś z STX a może się szarpnąć na Juniorka. Poradźcie coś.

Z góry dzięki

Pozdrawiam Piotr
  • Poziom 22  
    hmmm.... golf nie ma zawiele miejsca w bagażniku, wzmaka kup CarPower HPB 604 wystarczy ci na bank, i do tego jakiś głośniczek nie więcej niż 250rms, jak masz 1000na suba i wzmaka to trzeba troche polemizować ale da sie to zrobić bez dodatkowych kosztów, potrzebujesz głośnik 25cm z mocą nie przekraczającą 250rms, gotowe blaupunkty z allegro to ostatnia szansa którą odłóż na koniec, wzmak kosztuje 425zł plus wysyłka, do tego kable z 100zł i skrzynie ok 100zł zostaje na głośnik 300-350zł

Jbl Gt4-10 raczej odpada duże skrzynie itp,
    Nie wiem co koledzy sądzą o tym głośniku http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,180&kid=180&pid=946 ale raczej bym na niego reflektował osobiście,

reszte niech ktoś inny dopisze bo mi sie nie chce...
  • Poziom 42  
    glosniczek ma bardzo dobra zalete ze jego skrzynka nie musi byc duza a to daje znaczna oszczednosc miejsca w bagazniku
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam,
    Dzięki za odpowiedzi. Chciałem tylko zaznaczyć że to jest Variant a więc kombi więc nie jestem limitowany ilością miejsca. Mam jeszce pytanie dlaczego polecasz ten głosnik SMaD chodzi mi czy nie lepszy byłby jakiś 2 cewkowiec?
    W miedzy czasie byłem na stronie Essa i zastanawim sie czy zamiast samego głośniczka kupić go razem ze skrzynią:
    http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,181&kid=181

Odpada bawienie sie z budową skrzyni.

Pozdrawiam
    Piotr