Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lincoln traci moc. Podczas nadawania samoczynnie spada moc.

12 Kwi 2006 13:59 1914 9
  • Poziom 17  
    Witam . prosze o pomoc w takiej sprawie, mój lincoln jeszcze do niedawna był 100% okey!!! Ale od pewnego czasu koledzy z którymi rozmawiam mówią mi ze podczas nadawanie spada samoczynnie moja moc nadawania !!!
    co to moze byc???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    sprawdz czy koncowa jest mocno przykrecona do radiatora.potem wymien kondensatory Πfiltra,czesto dostaja przebicie.pozdrowienia.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    a moze zamiast od razu grzebac w radiu na poczatek podlaczyc reflektometr i sprawdzic co faktycznie sie dzieje przy nadawaniu??
  • Poziom 17  
    ktos mnie postraszył spalona końcówką, czy moze miec racje???
    Radio normalnie odbiera, w AM nadaje....
  • Poziom 17  
    Czy ktos sie orientuje w czym moga jeszcze siedziec takie końcówki mocy co są w Lincolnie???
    W Jacksonie.
    M.
  • Poziom 17  
    SP5IT napisał:
    W Jacksonie.
    M.

czy moga sie znajdowac w jakiejs dopałce przykladowo....??
    lub jak rzeczywiscie jest z zakupem nowej końcówki w sklepie??
    Można w Polsce trafić za około 200zł. Od kogos, w sklepie nie kupisz takiego tranzystora. Za wielką woda kosztuje około 45$.
    Michał
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Jest parę zamienników tych końcówek. Większość droga i ciężko dostępna. Taką samą oryginalną końcówkę miała dopałka Presidenta o mocy 40 wat, ale od dłuższego czasu nie spotkałem jej na allegro. Możesz zastosować też lepszy tranzystor w rodzaju MRF 455, siedział np. w dopałce Zetagi B 150, sam zanabyłem taką, ale okazało się, że tranzystor jest uwalony. Wymagana jest wtedy wymiana driver'a Jest jeszcze jakiś tranzystor na 45-50 Mhz który się na to nadaje, ale oznaczenia nie pamiętam. Poszperaj w postach kolegi RS39, sporo pisał na ten temat. Był jeszcze też taki temat zapoczątkowany przeze mnie:
    http://miniurl.pl/mrf477
    Pzdr
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Jest kilka tranzystorów, które można zastosować.
    Osobiście nie miałem takiego problemu, ale często są ogłoszenia na Allegro o sprzedaży CB RADIA pod nazwą "DRAGON CLINTOON".
    Osobiście kupiłem za 190 PLN ze sprawnym stopniem końcowym - MRF 477.
    Poszukaj.
    Pozdrawiam