Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Programowanie kluczyka audi a3 po zmianie baterii

12 Kwi 2006 19:05 86604 19
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich!

Mam 2 kluczyki typu scyzoryk z dwoma przyciskami (otwieranie i zamykanie).
    Samochód Audi A3 1,8 rok prod.1999
    Kluczyk przestał działać, ponieważ padła bateria. Po wymianie brak reakcji.
    Proszę o pomoc w zaprogramowaniu.
  • Poziom 10  
    Wiem jak to zrobić. Nie pamiętam dokładnie więc będę musiał sprawdzić w instrukcji obsługi od autka bo jest to opisane. Z tego co pamiętam trzeba kluczyk włożyć w zamek drzwi od kierowcy. Zamykając kluczykiem przytrzymać go w pozycji zamkniętej i wcisnąć przycisk zamykania. Jeśli coś pomyliłem to daj znać. Poczytam w instrukcji i odpiszę
  • Poziom 11  
    witam
    jakbym mogl prosic, mozesz przeslac konkterna instrukcje kodowania pilota scyzoryka do centralki? reczna albo przy pomocy vaga?
  • Poziom 10  
    Witam
    Obiecałem że napiszę dokładnie więc proszę. Sorki że tak długo nie odpisywałem.

Kodowanie kluczyka audi a3 cytat z instrukcji obsługi:

Jeżeli przy pomocy zdalnego sterowania radiowego (kluczyka)po wymianie baterii nie można otworzyć lub zamkonąć samochodu przyciskami na kluczyku, należy przeprowadzić synchronizację urządzenia. Synchronizacja następuje automatycznie, jeżeli po odebraniu sygnału radiowego samochód zostanie otwarty lub zamknięty zamkiem w drzwiach. Urządzenie jest po tym ponownie gotowe do działania. Koniec cytatu.

Mówiąc w skrucie:
    Wciskamy na kluczyku przycisk zammykania lub otwierania i po tym w czasie nie dłuższym niż 1 minuta zamykamy lub otwieramy samochód kluczykiem w drzwiach od strony kierowcy. Po tym przyciski na kluczyku powinny działać

Pozdrawiam
    Dajcie znać jeżeli komuś pomogłem.
  • Poziom 2  
    Właśnie mnie ta informacja bardzo pomogła.
    Po wymianie baterii rozkodował mi się pilot i już miałem dać zarobić specowi 50zł za zakodowanie ale pomyślałem że poczytam na necie i może sam coś zrobię.
    No i się udało, trwało to zaledwie 5sek i wszystko jest ok. Dzieki za pomoc.
  • Poziom 1  
    witam, tez mam problem z kluczykiem, jak kolega, probowalem zaprogramowac przytrzymac przycis i potem przekrecic kluczykiem,ale nie dało to rezulatatu, czy jest jeszcze jakis inny sposób, pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Jam mam podobny problem dzisiaj wymieniałem baterie w pilotach. Problem jest w tym że mam zepsutą wkładkę w zamku od kierowcy a od pasażera nie ma wcale. Próbowałem z bagażnika ale lipa. Jest jeszcze jakiś sposób ?
  • Poziom 10  
    Programowanie kluczyka audi a3 po zmianie baterii
    Problem występuje gdy za długo czeka się z wyjętą baterią kondensator się rozładowuje naładować go można indukcyjnie w stacyjce.
  • Poziom 22  
    W Audi A3 np. 98r. w przypadku uszkodzonej wkładki zamka można podać sygnał ręcznie.
    W tym celu odkręcamy 3 wkręty mocujące dźwignię otwierania maski i odchylamy plastikową pokrywę słupka drzwi kierowcy.
    W brązowej kostce dwa górne przewody to sterowanie zamka masą. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie i podać masę na jeden z przewodów (np. przez próbnik żarówkowy).
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam problem z autem Audi a3 8p 2004r. Po wakacjach, jak wróciłem okazało się że rozładował się akumulator. Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem baterie w pilocie - nie pomogło, później udało mi się otworzyć maskę i podłączyć inny akumulator - nie pomogło. Kluczyk w drzwiach nie otwiera samochodu (prawdopodobnie uszkodzony zamek). Mam otwartą maskę, naładowany akumulator i nie mogę otworzyć drzwi. Klamka od wewnątrz jest" miękka" i nie otwiera drzwi, przyciski do otwarcia na drzwiach od wewnątrz są nieaktywne. Kluczyk prawdopodobnie się rozkododował, poprzez wymianę baterii. Czy istnieje sposób zakodowania kluczyka lub inne otwarcie auta? Proszę o sugestię i pomoc.
  • Poziom 17  
    Kolego podjedz do kogoś że by ci zaprogramował pilota przez obd2 jak będziesz miał aktywny to otworzysz drzwi i naprawisz sobie zamek lub wkładkę
  • Poziom 2  
    ja mam podobny problem tylko, że jest to A3 8L z 2000 roku (trzy drzwiowe) i klamki drzwi nie mają wkładek, centralny nie reaguje na pilota a otwieranie drzwi odbywa sie kluczykiem (scyzoryk z dwoma przyciskami -) przez wkładke drzwi bagażnika, dodam, ze dioda w kluczyku reaguje. Jak go zaprogramować w tym przypadku?
  • Poziom 17  
    Witam do zaprogramowania pilot musisz mieć dwa kluczyki jeżeli nie posiadasz to jedn kluczyk do stacyjki i rozbierz drzwi kierowcy(ale chyba i tak musisz rozebrać drzwi bo nie działa wkładka) odkręć zamek i śrubokrętem zamknij i otwórz jeżeli nie wież jak synchronizować pilota to po świętach ci podeśle opis pozdro
  • Poziom 2  
    ok, dziękuję. to będę czekał po świętach na opis, bo nie bardzo kumam jak to zrobić.
    Wesołych świąt i pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam podobny problem , po wymianie baterii (Audi A3 z 2008) mogę otwierać i zamykać auto ale nie mogę odpalić auta , na wyświetlaczu pojawia się napis SAFE i jak za pierwszym razem odpali to po chwili gaśnie. W instrukcji obsługi wyczytałem że trzeba wsadzić kluczyk od strony kierowcy zamknąć auto z naciśniętym guzikiem zamykania lub otwierania drzwi ale to nie pomaga , cały czas jest napis SAFE.
    Ma ktoś jakiś pomysł???
    Pozdrawiam
    Janek
  • Poziom 34  
    Cytat:
    po wymianie baterii (Audi A3 z 2008) mogę otwierać i zamykać auto ale nie mogę odpalić auta

Nie zgubiłeś transpondera z klucza?
  • Poziom 11  
    coperfild napisał:
    Cytat:
    po wymianie baterii (Audi A3 z 2008) mogę otwierać i zamykać auto ale nie mogę odpalić auta

Nie zgubiłeś transpondera z klucza?

po otwarciu klapki mam tylko gniazdo pod baterię reszta jest skręcona śrubkami i zabudowana, jak wygląda taki transponder i co ewentualnie mozna zrobić gdyby nie było?
    Teoretycznie nie powinien wypaśc, bo pilot nie był odręcany tylko bateria wymieniona
  • Poziom 11  
    może jest opcja synchronizacji drugiego kluczyka (pierwszy działa bez problemu) lub kodowania, np wsadzenia do stacyjki i jakaś kombinacja przycisków otwarcia/zamknięcia?
  • Poziom 11  
    Byłem w gościa od kluczyków- zakodował kluczyk - koszt 150 zł