Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie kluczyka audi a3 po zmianie baterii

pro4930 12 Kwi 2006 19:05 74202 14
  • #1 12 Kwi 2006 19:05
    pro4930
    Poziom 1  

Witam wszystkich!

Mam 2 kluczyki typu scyzoryk z dwoma przyciskami (otwieranie i zamykanie).
    Samochód Audi A3 1,8 rok prod.1999
    Kluczyk przestał działać, ponieważ padła bateria. Po wymianie brak reakcji.
    Proszę o pomoc w zaprogramowaniu.

3 14
  • #2 24 Lis 2006 12:01
    Macio116
    Poziom 10  

Wiem jak to zrobić. Nie pamiętam dokładnie więc będę musiał sprawdzić w instrukcji obsługi od autka bo jest to opisane. Z tego co pamiętam trzeba kluczyk włożyć w zamek drzwi od kierowcy. Zamykając kluczykiem przytrzymać go w pozycji zamkniętej i wcisnąć przycisk zamykania. Jeśli coś pomyliłem to daj znać. Poczytam w instrukcji i odpiszę

6
  • #3 23 Mar 2007 20:28
    gelus
    Poziom 11  

witam
    jakbym mogl prosic, mozesz przeslac konkterna instrukcje kodowania pilota scyzoryka do centralki? reczna albo przy pomocy vaga?

3
  • #4 10 Sty 2009 19:36
    Macio116
    Poziom 10  

Witam
    Obiecałem że napiszę dokładnie więc proszę. Sorki że tak długo nie odpisywałem.

Kodowanie kluczyka audi a3 cytat z instrukcji obsługi:

Jeżeli przy pomocy zdalnego sterowania radiowego (kluczyka)po wymianie baterii nie można otworzyć lub zamkonąć samochodu przyciskami na kluczyku, należy przeprowadzić synchronizację urządzenia. Synchronizacja następuje automatycznie, jeżeli po odebraniu sygnału radiowego samochód zostanie otwarty lub zamknięty zamkiem w drzwiach. Urządzenie jest po tym ponownie gotowe do działania. Koniec cytatu.

Mówiąc w skrucie:
    Wciskamy na kluczyku przycisk zammykania lub otwierania i po tym w czasie nie dłuższym niż 1 minuta zamykamy lub otwieramy samochód kluczykiem w drzwiach od strony kierowcy. Po tym przyciski na kluczyku powinny działać

Pozdrawiam
    Dajcie znać jeżeli komuś pomogłem.

9
  • #5 06 Lut 2012 13:27
    danielszel
    Poziom 2  

Właśnie mnie ta informacja bardzo pomogła.
    Po wymianie baterii rozkodował mi się pilot i już miałem dać zarobić specowi 50zł za zakodowanie ale pomyślałem że poczytam na necie i może sam coś zrobię.
    No i się udało, trwało to zaledwie 5sek i wszystko jest ok. Dzieki za pomoc.

5
  • #6 10 Lut 2012 12:44
    klosus
    Poziom 1  

witam, tez mam problem z kluczykiem, jak kolega, probowalem zaprogramowac przytrzymac przycis i potem przekrecic kluczykiem,ale nie dało to rezulatatu, czy jest jeszcze jakis inny sposób, pozdrawiam

3
  • #7 29 Maj 2012 23:57
    majki_one
    Poziom 9  

Jam mam podobny problem dzisiaj wymieniałem baterie w pilotach. Problem jest w tym że mam zepsutą wkładkę w zamku od kierowcy a od pasażera nie ma wcale. Próbowałem z bagażnika ale lipa. Jest jeszcze jakiś sposób ?

3
  • #9 27 Gru 2014 23:30
    pi7
    Poziom 10  

Programowanie kluczyka audi a3 po zmianie baterii
    Problem występuje gdy za długo czeka się z wyjętą baterią kondensator się rozładowuje naładować go można indukcyjnie w stacyjce.

-1
  • #10 17 Cze 2016 17:44
    gemiel
    Poziom 21  

W Audi A3 np. 98r. w przypadku uszkodzonej wkładki zamka można podać sygnał ręcznie.
    W tym celu odkręcamy 3 wkręty mocujące dźwignię otwierania maski i odchylamy plastikową pokrywę słupka drzwi kierowcy.
    W brązowej kostce dwa górne przewody to sterowanie zamka masą. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie i podać masę na jeden z przewodów (np. przez próbnik żarówkowy).

5
  • #11 06 Wrz 2016 19:15
    szeryffo
    Poziom 9  

Witam,

Mam problem z autem Audi a3 8p 2004r. Po wakacjach, jak wróciłem okazało się że rozładował się akumulator. Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem baterie w pilocie - nie pomogło, później udało mi się otworzyć maskę i podłączyć inny akumulator - nie pomogło. Kluczyk w drzwiach nie otwiera samochodu (prawdopodobnie uszkodzony zamek). Mam otwartą maskę, naładowany akumulator i nie mogę otworzyć drzwi. Klamka od wewnątrz jest" miękka" i nie otwiera drzwi, przyciski do otwarcia na drzwiach od wewnątrz są nieaktywne. Kluczyk prawdopodobnie się rozkododował, poprzez wymianę baterii. Czy istnieje sposób zakodowania kluczyka lub inne otwarcie auta? Proszę o sugestię i pomoc.

2
  • #12 14 Wrz 2016 13:49
    adamski123
    Poziom 15  

Kolego podjedz do kogoś że by ci zaprogramował pilota przez obd2 jak będziesz miał aktywny to otworzysz drzwi i naprawisz sobie zamek lub wkładkę

2
  • #13 22 Gru 2017 20:03
    wojteczek12
    Poziom 2  

ja mam podobny problem tylko, że jest to A3 8L z 2000 roku (trzy drzwiowe) i klamki drzwi nie mają wkładek, centralny nie reaguje na pilota a otwieranie drzwi odbywa sie kluczykiem (scyzoryk z dwoma przyciskami -) przez wkładke drzwi bagażnika, dodam, ze dioda w kluczyku reaguje. Jak go zaprogramować w tym przypadku?

4
  • #14 23 Gru 2017 09:22
    adamski123
    Poziom 15  

Witam do zaprogramowania pilot musisz mieć dwa kluczyki jeżeli nie posiadasz to jedn kluczyk do stacyjki i rozbierz drzwi kierowcy(ale chyba i tak musisz rozebrać drzwi bo nie działa wkładka) odkręć zamek i śrubokrętem zamknij i otwórz jeżeli nie wież jak synchronizować pilota to po świętach ci podeśle opis pozdro

2
  • #15 23 Gru 2017 09:31
    wojteczek12
    Poziom 2  

ok, dziękuję. to będę czekał po świętach na opis, bo nie bardzo kumam jak to zrobić.
    Wesołych świąt i pozdrawiam

0