Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja koncepcja oświetlenia pokoju katodami - kilka pytań

12 Kwi 2006 21:22 2603 10
  • Poziom 17  
    Witam. Otóż w mojej głowie zrodził się pomysł aby podswietlić sobie pokoj katodami. Wstępnie chciałbym umiescić 8 katod w calym pokoju. Pierwsze trzy chciałbym umieścić tak jak na fotce poniżej. Kolor chyba niebieski bo szczerze to nie mam wyobrażenia jakby wyglądał inny.

Kolejne trzy katody chciałbym umieścić przy podłodze tak jak na fotce poniżej. Kolor wybrałem czerwony ale to też na podstawie swoich wyobrażeń.

No i ostatni etap... przy biurku chce sobie wstawić dwie katody i teraz sie zastanawiam w jakim kolorze. Przyjmuje albo niebieskie albo jedną niebieską drugą czerwoną. Oto fotka:

I teraz moje pytania:
    1. Czy takie rozwiązanie oświetlenia pokoju jest warte 150 zł ??
    2. Czy takie katody jak do kompa tzw. Zimne katody będą dawały jakiś warty uwagi efekt?
    3. Jesli w/w pytania są na TAK to co myslicie o układzie kolorów?
    4. Czy jest jakiś sposób aby takie katody podłączyć jakimś cudem do winampa i zwyklego zasilania 230 V (oczywiscie z zastosowaniem zasilacza)??
    5. Czy ktoś mógłby zrobić fotke takiej katody bo chciałbym zobaczyć jak to wygląda przed kupnem katody. Na allegro szukalem jakis fotek tego typu ale nie znalazlem.

Z gory dzieki za zainteresowanie.

Pozdro
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Witam ponownie. A czy ktoś się orientuje czy przewód łączący obydwie katody (ten, ktory widać na zdjęciu) jest takiej dlugości jak tutaj widać czy może jest dłuższy?
  • Poziom 13  
    przewód do zimnej katody mozna sobie dorobić, co do kolorów to polecam zielone są bardzo ładne i ostre bo ten niebieski to już wszędzie jest :)
    a co do ceny jak widać w 150zł się niestety nie zmieścisz acha i nie kupuj imitacji opartych na LED-ach na allegro bo nigdy nie uzyskasz takiego efektu
  • Poziom 19  
    Zimne katody dają dość fajny efekt, ale osobiście polecałbym ci zrobienie listwy z diod LED. Efekt jest też w porządku no i o wiele taniej cię wyniesie. Poza tym na takiej listwie możesz budować różnego rodzaju efekty typu wędrujące LEDy itp. Odnośnie twojego pytania:

compaq napisał:

4. Czy jest jakiś sposób, aby takie katody podłączyć jakimś cudem do winampa i zwykłego zasilania 230 V (oczywiście z zastosowaniem zasilacza)??

Zimne katody? Nie wiem, ale na pewno możesz to zrobić na listwie diodowej. Są do tego odpowiednie programy. Taką listwę podłączasz do komputera, w winampie masz odpowiednią wtyczkę i już diody migają ci w rytm muzyki. A jeśli nie chcesz by ci migały to robisz zwykły wskaźnik wysterowania z odpowiednio ułożonymi diodami.

Z braku laku taką listwę diodową możesz podłączyć pod 230V. Oczywiście w połączeniu z dodatkową diodą prostowniczą, jednak o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie zasilacza. :)

Zamieszczam fotki jak mniej wiecej świeci moja listwa LED. Jak na mój gust świeci troszkę za mocno. Ta listwa spokojnie oświetla mi pół pokoju.
  • Poziom 17  
    Przeglądam sobie fotki tych katod wszystkich i z tego co zauważyłem to np biorąc pod uwage katody REVOLTEC to widać na zdjeciach chociazby z allegro, że te podwójne swiecą silniej niż pojednycze. Jest to mozliwe?
  • Poziom 15  
    Tak, dwie żarówki ......mocniej
  • Poziom 17  
    jakie zarówki? Z tego co wiem to w katodach nie ma żarówek :P ale mam na mysli cos takiego:

to jest jedna z katod od podwójnego zestawu revoltec`a:

Natomiast to jest katoda pojedyncza:

jest różnica miedzy jedną a drugą tylko dlaczego skoro różnią się jedynie ilością katod?
  • Poziom 15  
    Żartuje, skoro dwie żarówki świecą jaśniej, to wiadomo -
  • Poziom 17  
    Czesc. Zdecydowałem sie na te katody. Chce je podłączyć do zasilacza komputerowego jednak nie tego co mam w komputerza a specjalnego, ktory kupie do tego celu. Zastanawiam się nad mocą takiego zasilacza zeby nie byla za duza ani za mala. 100Watt wystarczy na 9 katod z czego 8 bedzie podlaczone do podwojnych inwenterow ???
  • Poziom 17  
    Witam ponownie. No wiec zrobilem wszystko tak jak pisalem wyzej - udało się. Prawie wszystko ;) dałem sobie oswietlenie klawiatury z katody i mam problem. Jedna katoda swieci mocno i rownomiernie, a druga raz swieci jasniej raz ciemniej, a jak swieci jasniej to mruga. Przyjrzałem sie tej katodzie i w srodku poprowadzony jest taki pasek srebrny i widać, ze w niektorych miejscach nie przylega on do częsci swiecącej. Czy moze to byc powodem? Czy moze sie od tego spalic katoda? (mam nadzieje, że nie ;) ) Dla porownania inne katody są OK i te paski na calej dlugosci przylegają do częsci swiecącej.

tu są screeny jak to wygląda:
    http://img192.imageshack.us/img192/7522/katody4er.jpg
    http://img198.imageshack.us/img198/6030/katody28oy.jpg
    http://img189.imageshack.us/img189/851/katody39oc.jpg
    http://img507.imageshack.us/img507/2290/katody50zw.jpg