Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co myślicie o tzw "kompaktowych systemach alarmowych&qu

lukaszkrucz 12 Apr 2006 22:13 1086 3
Optex
    lukaszkrucz
    Level 13  
    Temat zupełnie z innej beczki...

Ostatnio na naszym rynku zaobserwować można istny zasiew przedziwnych zestawów alarmowych przewodowych lub bezprzewodowych takich magicznych firm jak "Pentatech", "Cop" itp... można znaleźć tego masę na aukcjach internetowych oraz w centrach handlowych... Moją uwagę zwrócił system firmy "Somfy" (nie to nie jest kryptoreklama :) ) ...chciałbym znać wasze zdanie na temat systemów tego typu... w sumie daleko im do profesjonalnych zastosowań lecz wiele z nich spełnia wszelkie wymagania stawiane alarmom do zastosowań w mieszkaniach, działkach, garażach itp... tam gdzie nie potrzebujemy profesjonalnego systemu lub nie chcemy wydawać na niego większej sumy... jeśli ktoś z was miał kontakt z tego typu "cudakami" :D proszę o wszelkie opinie :)

Pozdrawiam :)
  • Optex
    wojtas69
    Level 16  
    To już było grane na polskim rynku 5-6 lat temu.Superalarmy "montowane " w centralnym punkcie domu zasilane z sieci, z wbudowanym sygnalizatorem, reagujące nawet na otwarcie okna na poddaszu( niezaleznie od tego czy dom takowe posiadał)
    Teraz widać kolejna próba nabicia w butelke następnych konsumentów którzy niby mają co chronić a nie mają za co.Wnioski wyciągnij sam.
  • Optex
    pkhenr
    Level 32  
    dobre dobre ale dla złodzieja ,ma wszystko w kupie , nie musi walić siekierką po czujkach ,szyfratorach . bierze takie wszystko w jednym i do wiadra z wodą ,właściciel też ma dobrze na przyszła noc stawia na stole nowy
    lukaszkrucz
    Level 13  
    Co fakt to fakt :) urządzenia uniwersalne ...ładnie mówiąc są do d..y... i niewiele można by się po nich spodziewać :) choć ostatnio zostałem przez takie cudeńko zaskoczony :D wyskoczyłem w odwiedziny do znajomych... ponieważ oni byli bardzo zajęci w pracy... dostałem klucze do mieszkania (znamy sie od dziecka i jest między nami spore zaufanie) i krótkie szkolenie co mam wyłączyć po wejściu do domu :P ...po wejściu do mieszkania byłem bardzo niemile zaskoczony gdy szukając "normalnego manipulatora" dostałem po uszach zjadliwym dzwiękiem o mocy dobrze przekraczającej 120db... :/ nie było to miłe... to chyba jest główna funkcja tego typu systemów... większość z nich ma syreny wbudowane o mocy powyżej 110db co może przyprawić o palpitacje serca :/ i wywiercić dziurę w głowie... dodaj do tego syrenkę zew... która wyje z tą samą mocą... :/ a klawiaturka była sobie... pod wieszakiem... tyle że wisiała na niej kurtka :P :D alarm prosty... ale jak przeanalizowałem instrukcję i jego możliwości to moge przyznać że do prostych zastosowań się nadaje... :) jakiś tam antysabotaż jest... po wyrwaniu centralki lub rozbiciu jej dużym młotkiem i tak będzie wyła syrena dodatkowa... a jeśli ktoś tak jak znajomy podepnie pod takie cudo jeszcze dialer... to podstawowe zabezpieczenie na pewno spełni... :) pozatym skąd złodziej ma wiedzieć co jest zainstalowane w mieszkaniu... syrenka na zewnątrz to zwyczajny satel sp500 a raczej jego obudowa ;) bo w srodku znajdowała się orginalna syrenka dołączona do tego cudaka ;) kumpel tylko dorobił optykę aby to wszystko wyglądało wiarygodnie... moje zdanie? do mieszkania w bloku w sam raz... wyjące syreny na pewno odstraszą napastnika i zwrócą uwagę innych a sąsiedzi zadzwonią po policje chocby dlatego że "u sąsiada coś niemiłosiernie wyje a ja nie mogę ogladać "m jak..." w telewizji..." :D jesli masz tak jak mój kolega zapędy do elektroniki i dziwaczenia ;) to... he he :D

Ale teraz na poważnie...

- Skad napastnik ma wiedzieć co masz zainstalwoane w mieszkaniu etc...
    - Urządzenie jest małe i można je gdzieś ukryć... zwykle zmyślniejsze systemy mają proste ale skuteczne zabezpieczenia sabotażowe...
    - syrenka (lub dwie) o mocy przekraczającej 110db o nietypowej modulacji dzwięku (bardzo szybka modulacja i do tego wysoki ton syreny - nazwałem to ćwierkaniem ptaka chorego na grypę ...oczywiście ptasią :P) przy takim hałasie odechciewa się wszystkiego... ja wyszedłem na zewnątrz i czekałem aż to ucichnie... :/ dobre 6 minut :/ a sąsiedzi "patrzyli" :/

Moje zdanie? Czemu nie... system można zamontować samemu... spełnia podstawowe wymogi... niektóre z propozycji są na prawdę zmyślne ...do tego jest to tanie... i możesz mieć ociupinkę satysfakcji że zmontowałeś "Wyjca" własnoręcznie :) zresztą tego typu urządzenia ma w ofercie DSC czy Rokonet... :)