Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometr głośności w Blaupunkt

26 Maj 2003 19:11 1773 5
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z glosnoscia w Blaupunkcie, jak krece potecjometrem to nie zawsze podglasza sie i scisza a ostatnio dziala na odwrot krecac w lewo sie zglasnia a w prawo sie scisza.
    Dlaczego tak sie dzieje i co z tym fantem zrobic, da sie ten potencjometr naprawic, jeli tak to jak, jesli nie to ile moze kosztowac nowy i gdzie go kupic.

Pozdrawiam,
    Michał
  • Poziom 22  
    Zapewne chodzi ci o impulsator, to nie jest potencjometr. Objaw typowy. Naprawia się to. Trzeba wylutować, bardzo delikatnie i ostrożnie rozmontować i wyczyścić. Polecam preparat Kontakt.
  • Poziom 10  
    Jeszcze jedno pytanko jak wylutuje ten impulstor, i bede mial go juz w reku, jak dalej sie zbrac za to mam poodginac te blaszki ?? Co znajde w srodku ?? Czy dam rade pozniej to zlozyc normalnie ??
  • Poziom 16  
    witam
    usterka może być innego rodzaju-ostatnio robiłem takie radio od audi i uszkodzona btła dioda w układzi regulacji siły głosu,objawy były takie jak opisujesz
  • Poziom 10  
    Jak mam to sprawdzic czy to to czy tamto. Przyjmujac ze jest do wada impulsatora, prosze o odp. na moja poprzednia wiadomosc.
  • Poziom 22  
    Nie pamiętam dokładnie jaki jest typ impulsatora w blaupunkcie, nie robiłem. Ale naprawiłem kilka impulsatorów z Sony i innego sprzętu, nie było problemu z rozebraniem i złożeniem. Podejrzewam że Blaupunkt ma podobnie. Trzeba delikatnie rozgiąć blaszki żeby dostać się do środka.
    Jeśli boisz się go rozebrać spróbuj wymoczyć w izopropanolu lub innym alkoholu, może to wystarczy.