Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam stacjonarny komp. chcę podłączyć laptopa do radi(j)ówki

13 Kwi 2006 08:45 1263 10
  • Poziom 22  
    Mam stacjonarny komp. który jest obecnie podłączony do inernetu przez rajówkę, chcę podłączyć laptopa do radijówki nie wiem co mi będzie do tego potrzebne i jakie ewntualne będą koszty.
    Myślę tutaj o korzystaniu z internetu na zmiane przez te komputery. Jeden odłącze drugi podłącze itd.
    Pozdrawiam.
    Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!

• Poziom 17  
    musiałbyś mieć jakąś karte radiową na PCMCIA z dokręcaną anteną zewnętrzna.. (chyba, że w miejscu, gdzie chcesz korzystać z laptopa masz dobry sygnał) koszt około 150 PLN

albo kupujesz do kompa karte sieciowa, zywkłą na skrętkę, łączysz z lapkiem konfigurujesz i ma działać.. w tym przypadku koszty to: karta sieciowa do kompa i do laptopa (o ile nie ma) 40 PLN i kabel. tyle, że w tym przypadku musi działać komp jeśli Ty chcesz korzystać z neta na lapku
  • Poziom 11  
    najlepiej jest kupic takie cos http://dipol.com.pl/sklep/n2655.php?sid=b58c9bd014776fa - urzadzenie to ma "wan na radiu" i funkcje nat na w/w interfejsie czyli dzielisz jeden ip przypisany przez operatora miedzy komputery podlaczone do 4portowego wbudowanego swicha. I nie musi wtedy dzialac komp bo urzadzenie to jest od niego nie zalezne.
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Mam też taki sam problem i chciałem spytać jeszcze czy to urządzonko http://dipol.com.pl/sklep/n2643.php?sid=6730b1fe15db5b9 spełnia taką samą funkcję jak przedstawił kolega stk.
    Posiadam laptop z wbudowaną kartą bezprzewodową i chciałbym korzystać z internetu bez uruchamiania stacjonarnego PC.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Nie - to jest zwykly ap/apc
    nie posiasa funkcji nat a wiec nie dasie na nim dzielic jednego adresu ip na kilka komputerow
  • Poziom 22  
    To urzadzenie co podałes nie załatwi do konca sprawy poniewaz jesli bedzie pracowac w trybie ap client (odbierac net przez wifi) to moze go udostepniac tylko przez LAN. Wtedy bedziesz musiał miec lapa i pc podpietego skretka. Jesli bedziesz chciał podpiac lapa bezprzewodowo to bedzie Ci potrzebny do tego jakis inny ap (np dwl-900ap+), który podłaczysz skretka do tego http://dipol.com.pl/sklep/n2643.php?sid=6730b1fe15db5b9 .
  • Poziom 11  
    Kolega zakladajacy watek nie posiada karty bezprzewodowej w notebooku wiec ten sprzecik ktory mu zaproponowalem nadaje sie do tego rozwiazania w 100% i ma do tego qos i firewalla.
  • Poziom 22  
    Więc sprawa wygląda w ten sposób, laptop posiada karte do internetu i to radjówki bo jak go kupowałem to kolega go podłączył do sieci, tylko
    laptop ma wtyczkę jak telefon tylko szersza w domu natomiast mam antenę która jest podłączona do komputera na wtyczkę jakby antenową
    TV z tym że przykręcana.
    Pozdrawiam.