Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odbiorem na antenie siatkowej

wilkolaski 13 Kwi 2006 10:42 2203 6
  • #1 13 Kwi 2006 10:42
    wilkolaski
    Poziom 18  

Witam. Mam problem z odbiorem programow z anteny siatkowej.Problem jest taki. Czesc programow nadaje z jednego przekaznika a czesc z drugiego przy czym ja jestem gdzies posrodku ale nie w lini prostej wiec wzgledem mnie oba przekazniki sa odchylone od siebie o jakies 120 stopni.No i wiadoma sprawa jak ustawie antene na jeden przekaznik to programy nadawane z drugiego sa bardzo slabo odbierane albo wogole.Na razie ustawilem antene pomiedzy przekaznikami.Wiem ze bede musial zamontowac dwie anteny (jedna skierowana na jeden przekaznik a druga na drugi).Poniewaz obie anteny beda siatkowe wiec co zrobic zeby sygnal z obu anten doprowadzic do tv bez biegania to tv i przelaczania wtyczek.Jak mozecie to cos doradzcie i z gory wielkie dzieki za kazde info.

PS.
    Jak macie inne pomysly na rozwiazanie tego problemu to napiszcie.Moze np zmienic cos w konstrukcji anteny?
    Co sadzicie o takim cudzie: http://www.antena.com.pl/antena_korona.htm

0 6
  • #3 13 Kwi 2006 10:58
    artkoz3
    Poziom 17  

Prosta sprawa !!!!!!
    Oczywiście dwie anteny - absolutnie siatki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Dowiedz się na jakich kanałach pracują oba nadajniki i dobierz selektywne anteny kierunkowe .
    Teraz sumowanie - dobierz sumator antenowy oczywiście dobrany kanałowo do dwóch pasm , które będziesz łączył .
    Na wyjściu z sumatora jeden kabel do telewizora i nie ma problemu z przełanczaniem wtyczek !!!!!!!!
    To tak po krótce , w rzazie problemów - pytaj!!!!

0
  • #4 13 Kwi 2006 11:19
    maryann
    Poziom 37  

Oczywiście- największy problem jest z nakładaniem sie kanałów.
    Ale spróbuj taki myk: zdejmij siatkę i pozostaw same dipole wtewdy antena będzie dwókierunkowa, ustaw bokiem do osi łączącej nadajniki. Będzie to rozwiązanie kompromisowe, nigdy takiego nie próbowałem, ale zdecydowanie najtańsze.

0
  • #5 13 Kwi 2006 11:55
    wilkolaski
    Poziom 18  

Kurcze szybko odpiowiadacie :) Znaczy sie to super.
    U mnie poszczegolne programy nadawane sa z tych miejsc:

TVP1
    Przekaznik Piaski Polaryzacja pionowa Moc duża Kanał 9
    Antena Dookólna

TVP2
    Przekaznik Piaski Polaryzacja pozioma Moc duża Kanał 23
    Antena Dookólna

Polsat
    Przekaznik Piaski Polaryzacja pozioma Moc duża Kanał 35
    Antena Dookólna

TVP3
    Przekaznik Boży Dar Polaryzacja pozioma Moc duża Kanał 39
    Antena Kierunkowa

TVN
    Przekaznik ul. Raabego 2a Polaryzacja pozioma Moc średnia Kanał 41 Antena Dookólna

TV4
    Przekaznik ul. Raabego 2a Polaryzacja pozioma Moc średnia Kanał 57 Antena Dookólna

Piaski i Boży Dar sa mniej wiecej w tym samym kierunku a pzrekaznik na rabego jest tak jakby w przeciwnym kierunku.
    Czyli potrzebuje dwie nateny i sumator ktory na jednym wejsciu sumuje kanaly do 40 a na drugim od 40.Zgadza sie ?

0
  • #7 09 Sie 2006 16:53
    wilkolaski
    Poziom 18  

Zamykam temat.
    Problem zostal rozwiazany przy pomocy dwoch anten, pierwsza skierowana na pierwszy przekaznik, druga na drugi, obie podlaczone przez sumator.Nie wyprobowalem sposobu maryann zeby zdjac siatke i zostawic sam dipol.Szkoda ale nie bylo czasu na takie proby.
    Pozdrawiam i wielkie dziekuje za pomoc.

0