Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Cordoba 1.4 SE - przegrzewa sie

13 Apr 2006 11:18 4725 5
  • Level 2  
    witam serdecznie,

zwracam sie do was z prosba o rade.
    Przebywam obecnie w Szwecji i mam problem z Seatem.
    Samochod bardzo szybko sie przegrzewa, juz po okolo 5 kilometrach od startu na zimnym silniku, dodam, ze plyn chlodniczy i olej w normie. Przegrzewa sie tzn wskaznik temp. podchodzi pod 110C a ze zbiorniczka wyrownawczego dymi. Wentylator sie jednak NIE wlacza, rorka do chlodnica zimna, a ta od chlodnicy - przy samej chlodnicy zimna, ale tuz przy silniku goraca. Jedzilem bez termostatu, troche lepiej, obie rurki cieple.
    Bylem u zarekomendowanego mechanika, wymienil termostat (tak mowil), i nic, problem nie ustapil, zmienil uszczelke pod glowica, i tez nic. Teraz mowi ze silnik do wymiany po jest pekniecie. Trudno mi w to uwierzyc, a silnik ma dopiero 90.000km.
    Wizyta w serwisie raczej odpada ze wzgledu na strasznie wysokie ceny.
    Prosze was serdecznie o rade. Gdzie szukac problemu?

pozdrawiam,
    Rafal
  • Level 24  
    Może jest małe pęknięcie w głowicy i robi się tzw. poducha powietrzna i nie ma obiegu płynu chłodniczego. Napisz czy w układzie chłodzenia powstaje duże ciśnienie (do 1 atm. norma)? Czy na korku wlewu oleju nie pojawia się jasna maź? Ma wyjętym termostacie i sprawnym czujniku i wentylatorze, musi włączyć się silnik wentylatora.
  • Level 32  
    do wymiany pompa wody-pewn!!

na przyszłość nie to forum.
  • Level 17  
    Też jestem zdania,że na 100% pompa wody.Co to za mechanik?
  • Level 2  
    sprawdzilem korek, jest maz jasnobrazowa. Dodam jezdze czesto na krotkich dystansach. Ale moze to faktycznie peknieta glowica? Nie zaobserwowalem duzego cisnienia, przewody daly sie latwo nacisnac.
  • Level 24  
    Sławek62 wrote:
    Też jestem zdania,że na 100% pompa wody.Co to za mechanik?

Też myślę, że pompa.