Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola E365 - uszkodzone złącze

13 Kwi 2006 11:45 1061 7
  • Poziom 16  
    Witam. Niedawno od taty dostałem telefon, który był wcześniej na abonamencie. Działał on ze 2-3 miesiące po czym nagle padł bez żadnych oznak życia. Potem dowiedziałem się, że jest to wina bezpiecznika odpowiadającego za ładowanie bateriii, a bateria była całkiem rozładowana przez co tel. sie nie włanczał. Tak więc rozebrałem telefon na części, aby rozglądnąć się za tym nieszczęsnym bezpiecznikiem. Wkrótce w internecie znalazłem opis tego elementu i używając lutownicy zrobiłem obejście. Wtedy zaczęły się problemy przy wkładaniu wyświetlacza. Otóż coś zablokowało się w złączu gdzie wkłada się taśmę. Do teraz żałuję jednak że postanowiłem zabrać się za to osobiście, ponieważ tak jak widać na poniższych zdjęciach niechcący uszkodziłem złącze powodując jego odpadnięcie. Sytuacja nie byłaby tak okropna gdybym nie uszkodził również punktów lutowniczych na płytce.
    Byłem już w jednym sklepie GSM i tam mi powiedzieli, że w grę wchodzi jedynie rozebranie płytki i zrobienie kilkudziesięciu obejść a koszt takiej naprawy może wynieść ok.200zł ale to już nie u nich. Mimo wszystko ja nie widzę potrzeby robienia obejść gdyż wyprowadzenia już są i dla mnie byłaby to kwestia tylko umiejętnego zlutowania tego wszystkiego.

Czy ktoś zna jakiś dobry serwis we Wrocławiu, gdzie by mi to zrobili? Bardzo proszę o pomoc!
  • Poziom 21  
    Witam telefon jest do zrobienia!
    Ale czy warto skoro zaśpiewali ci 200 zł
    ja takie skupuje juz od 100zł sprawne.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Przed kilkoma chwilami patrzyłem na schemat telefonu i aż się zdziwiłem że wszystko tak ładnie się zgadza. Z moich oględzin wynika, że wszystkie ścieżki są, tylko trzeba każdą przedłużyć o średnio 1-2mm i przylutować złącze, czyli jest tak jak myślałem. Otóż nie ma potrzeby robienia obejść co kosztuje 200zł. Domyślam się, że poprawienie ścieżek oraz lutowanie troche mniej kosztuje. W każdym razie będę jeszcze szukał jakiegoś serwisu i zobaczymy ile wypadałoby wydać za taką naprawę.
  • Poziom 16  
    Tak więc dzisiaj byłem w (podobno) dobrym serwisie GSM i niestety powiedziano mi, że nie ma technicznej mozliwości przyczepienia tego złącza, bo poprostu nie ma do czego. Odpowiedziałem że przecież są ścieżki i jest to kwestia dobrego zlutowania wszystkiego, ale niestety ponoć nie da się przedłużyć tych wyprowadzeń.

Co o tym myślicie? Może poprostu nikt nie chce się za to zabrać?

Nie wiecie gdzie we Wrocławiu mogliby coś z tym przynajmniej spróbować zrobić? Bardzo was proszę o pomoc.
  • Poziom 19  
    tylko czy jest sens jej naprawiania skoro mozesz sprawna kupic za 100zl tak jak kolega Blazej GSM.
    a za naprawe tego zaplacisz ponad 100 bo trzeba troche przy tym posiedziec a nikt nie bedzie siedzial z lutownica caly dzien za 50zl!!
    ale jesli chcesz to podeslij mi te plytke a ja Ci ja zrobie za 150zl + koszt wysylki .
    (wymienie Ci ja na inna uzywana ale sprawna w 100%)
    pozdrawiam
    myczek
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze takie handle nie są dozwolone na forum a po drugie taką płytkę sprawną za 100PLN mogę koledze wysłać bez konieczności uszczęśliwiania mnie tą skatowaną...
  • Poziom 19  
    ja chcialem tylko na przykladzie pokazac koledze ze naprawa tej plytki nie jest oplacalna
  • Poziom 16  
    Trochę mi szkoda tego telefonu. Miałem tam sporo numerów, wszystko ładnie skonfigurowane, nawet wgrany najnowszy soft. No ale niestety będę musiał pomyśleć nad wymianą tej nieszczęsnej płytki. Jeszcze się zorientuję i może dam znać.