Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programownie, obsługa Slican NCT 1248

pleban 01 Paź 2015 09:48 26166 105
    mich-tel
    Poziom 23  
    Tabela "Tran" (translacje). Kolumna GrLD
    Maryjean
    Poziom 7  
    Zmieniłem. Próby wykazały, że taka zmiana spełnia moje oczekiwania. Teraz przynajmniej telefon nie dzwoni do pustego pokoju. Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mich-tel
    Poziom 23  
    pawlomx3 napisał:
    witam
    mam problem z slican nct 1284
    mianowicie
    mam ustawione powitalne nagranie po nim następuje przekierowanie na tel sekretariau ale po odłożeniu słuchawki w sekretariacie telefon znowu dzwoni i jest sygnał zajętości lub cisza
    tworzą sie jakies takie dziwne pętele
    czy ktoś jużmiał taki problem
    bo to jest denerwujące , na 34 dzwonki 1 jest prawdziwy

To chyba temat z ..2006 roku. Standardowy przykład pani sekretarki z długimi paznokciami. Najpierw naciska na widełki a potem odkłada słuchawkę (i zawiesza rozmowę).
    Maryjean
    Poziom 7  
    Niestety przedwcześnie się ucieszyłem, że jest dobrze. W tabeli tran na pozycji GrLD zmieniłem we wszystkich rzędach numer fizyczny na sekretariat (31) ( pojedyncze zmiany nie dawały rezultatu) jednak to spowodowało, że każdy kto dzwoni z zewnątrz wykręcając konkretny numer pokoju z końcówką 205-211 zostaje przekierowany do Sekretariatu... a nie o to mi chodziło. Może powtórzę jeszcze raz: Dzwoniąc na miasto np. do kogoś z Was wyświetla Wam się numer ale nie abonenta z normalnymi konówkami np. 205,206,207,208,209,210,211 tylko z końcówką 200 ( to jest chyba centrala) i teraz jeśli ktoś chce oddzwonić na ten numer z końcówką 200 to trafia do pokoju.... kierownika. A tak nie może być. Zostałem poproszony żeby to zmienić i spróbować przekierować te oddzwaniane rozmowy do sekretariatu. Jeśliby ktoś miał jakieś sugestie to bardzo dziękuję.

Programownie, obsługa Slican NCT 1248
    mich-tel
    Poziom 23  
    Możesz zrobić scana tabeli "listy"?
    mich-tel
    Poziom 23  
    Na liście (85-88) "pole"10 masz wpisany numer 30. To jest numer fizyczny do kierownika i dlatego dzwoni. Zmień na numer fizyczny sekretariatu. Przykład: jak zadzwoni z miasta numer 22528201 to wpisujesz na polu 1,
    22528202 tom pole 2 ....... 222528208 to na polu 8. Oczywiście w odpowiedniej liście. Ile masz ISDNów bo widzę że numery się powtarzają. Jeżeli masz ISDNa to możesz zrobić że abonent który dzwoni na miasto będzie się prezentował swoim numerem a nie numerem głównym.
    Maryjean
    Poziom 7  
    Ile ISDN? nie wiem ile, ale wiszą dwie skrzyneczki NT1 PLUS 2B1Q, z których jedna świeci na czerwono przy oznaczeniu INTERF.U.
    mich-tel
    Poziom 23  
    Jeżeli w tabeli "abonenci" zakładka CLIP wpiszesz ostatnie dwie cyfry numeru miejskiego to dany abonent będzie się prezentował takim numerem miejskim. Wtedy ktoś z miasta oddzwoni na jego numer wewnętrzny. Chyba jeszcze musisz wpisać poprawnie numer miejski w tabeli "tran" pole "komentarz" (chyba musi być z numerem kierunkowym na początku plus * zamiast ostatniej - ale dokładnie nie pamiętam).
    burekmurek
    Poziom 2  
    A mam pytanie jaka płytkę muszę mieć aby widzieć nr dzwoniącego ? Lub co muszę ustawić w konfiguracji.
    mich-tel
    Poziom 23  
    Do linii miejskich TYLKO karta ISDN. Karty abonenckie były robione 2 rodzaje: starsza bez CLIP-FSK i nowsza z CLIP-FSK. Abonenci ustawienia FSK ustaw 1. Jeżeli dobrze pamiętam to w konfiguracji powinno być widać czy abonent ma CLIP-FSK (oczywiście jeżeli pytasz o centralę NCT)
    burekmurek
    Poziom 2  
    mich-tel napisał:
    Tak, ale to jest 4ab.

A posiadasz może takie karty?