Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampowy wzmacniacz gitarowy Marshall

13 Kwi 2006 12:46 4735 26
  • Poziom 13  
    zapewne push-pull do EL84 :)
  • Poziom 10  
    fajnie dużo mi to mówi
  • Poziom 13  
    lampy pracyją w trybie przeciwsobnym(chyba) i potrzebujesz trafa które pracuje w takim wlasnie trybie. nie wiem dokladnie o co ci chodzi. o model ? skąd wziąc ?
  • Poziom 10  
    O model oczywiscie
  • Poziom 17  
    Jeżeli chodzi o głośnikowy to ten będzie dobry:
    http://www.telto.pl/produktyteltoview.php?key=677
    a sieciowy to jakiś około 70VA z uzwojeniami 300V / ~150mA i 6,3V / 4A powinno spokojnie wystarczyć. Trafo sieciowe możesz zamówić w większości firm produkujących trafa.
  • Poziom 10  
    Jeszcze jedno na schemacie jest speaker impedance selector zaraz przy głosniku. Jak to dac do transformatora?

Dodano po 8 [minuty]:

tak wogóle moze to byc transformator trioidalny?
  • Poziom 17  
    Trafo, które zaproponowałem ma tylko wyjście na 8 ohmową kolumnę, więc przełącznik impedancji jest zbędny, chyba że znajdziesz z jakiegoś sprzętu trafo głośnikowe pod 2 x EL84 z większa ilością uzwojeń... Sieciowy może być toroidalny. Głośnikowy... hmmm po co jak można zwykły EI :)
  • Poziom 10  
    a gdzie dostac troidalne trafo sieciowe o tych parametrach?

Dodano po 39 [minuty]:

Jak bede kupował głosnik to do ilu watów moze byc?
  • Poziom 17  
    Kiedyś zamawiałem toroidalne sieciowe pod moje parametry na www.toroidy.pl
    Co do głośnika to minimum te 30W górna granica praktycznie nie istnieje. Sam mam lampke 5W i do niej 120W Eminence Legend V12 i gada świetnie (i głośno) :)
  • Poziom 17  
    aktyp napisał:
    Do 25W

Może uzasadnisz swoją wypowiedź... coś się stanie jeżeli się podłączy mocniejszy głośnik?? :)

Edit: Przepraszam nie mocniejszy, a bardziej wytrzymały mocowo głośnik. Głośniki przecież same w sobie mocy nie mają...
  • Poziom 10  
    Ok dzięki za pomoc muszę jeszce tylko gdzies na allegro trafa znalezc.
  • Poziom 26  
    Nic się nie stanie bedzie ciszej go słychac.
  • Poziom 17  
    Niestety jesteś w błędzie. To, jak głośno będzie grał zależy tylko i wyłącznie od jego skuteczności (XdB/1W/m). Głośniki gitarowe z natury mają wysoką skuteczność. Dlatego wydaje mi się, że lepiej zainwestować w mocny głośnik i w możliwości rozbudowy wzmacniacza pod istniejący już wtedy głośnik.
    Wracając do tematu. Kongo99 na allegro jeżeli znajdziesz już jakieś trafo na 2 x EL84 to prawie na pewno ze sarego sprzętu 6 bądź 12-watowe. Chociaż niekiedy Telto wystawia tam swoje trafa.
    Co do sieciowego to na prawdę radzę napisać do kolesia z www.toroidy.pl na pewno odpowie :)
    (Na allegro będziesz szukał miesiącami)
    Pozdro.
  • Poziom 26  
    Jak głosno bedzie grał to zalezy od mocy wzmacniacza, chyba nie wstawisz głosnik 200W. do wzmacniacza 18W.
  • Poziom 17  
    ...Po części. Ale podłącz sobie głośnik 10W o skuteczności 90 dB do wzmacniacza 10watowego a podłącz głośnik 100W o skuteczności 103 dB. Zapewniam, że gdy wzmacniacz rozkręci się na max to głośniej zagra ten 100W (moc podałem przykładowo - nie ma znaczenia)
  • Poziom 26  
    Głosnik 100W ma grubszą membrane , grubsze uzwojenie i trzeba silniejszego wzmacniacza [np 60W] zeby go rozruszac. i dlatego jeszcze raz powtarzam ze przy mocy 10W bedzie grał ciszej ale bedzie mniej zniekształcał dzwięk.
  • Poziom 17  
    Moją wypowiedź oparłem na doświadczeniu, dlatego trudno jest mi zaakceptować Twoją, ale OK każdy ma swoje zdanie :) Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Kraft ma racje. Skutecznosc jest kluczowym parametrem, a moc zdefiniowana przez producenta wskazuje jedynie kiedy glosnik wsytrzeli w kosmos jak sie poda na niego za duzo. V12 Legend jest jednym z ciekawszych glosnikow. To samo Celestion Vintage30.
  • Poziom 26  
    Gram na organach na róznych imprezach gdzie dzwiek musi byc silny, dynamiczny, bas bez zniekształcen, nie wyobrazam sobie grac na wzmacniaczu 10W i głosniku Celestion30 , Mój sprzet nagłasniający musi byc w miare mocny , Koledzy z którymi gram tez mają dobry sprzet a i tak na niektórych imprezach jestesmy podłaczani do jeszcze mocniejszego sprzetu przez elektronikow. Są to tysiące wat.
  • Poziom 17  
    Jasne, że cały zestaw, jeżeli posiada dużo większą moc, to zagra głośniej. Ale ja mówiłem (pisałem) o podstawach zależności między mocą, skutecznością, a ostateczną głośnością.
  • Poziom 26  
    Głosnik Celestion słynie z szerszej gamy odtwarzanych dzwieków z czym sie wydaje ze jest głosniejszy od róznego rodzaju mało wydajnych tajwanskich głosników z napisem 200W a przy wzmacniaczu 100W leci z niego dym .Dobre głosniki były w MV-3 12,5W/6ohm ale mozna je było uzywac na mniejszych imprezach i przy akustycznej sali.

Dodano po 3 [minuty]:

A co do PODSTAW to sie zgadzam.