Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterowanie żaluzją okienną

JANEK 224 13 Apr 2006 15:13 2760 15
    JANEK 224
    Level 16  
    Posiadam w mieszkaniu tak niefortunnie ustawiony telewizor,że bardzo często muszę zasłaniać zaluzje,szczególnie w lato.Może ktoś zainstalował zaciąganie elektryczne i sterowanie pilotem,może jest jakaś dokumentacja rozwiązania kwestii mechanicznej.Proszę o pomoc.
    michcio997
    Level 19  
    silnik krokowyi tyle

to chyba banalne i proste
    Zumo
    Level 21  
    Mógłbyś przez WIFI ale nie wiem jak to zrobić.
    Był kiedyś "sterownik serwomechanizmów do pc i zamiast serwo podłączyć jakiś silnik.
    Popatrz : :arrow: www.nordelektronikplus.pl dział Sklep tam jest.
    Pozdrawiam
    JANEK 224
    Level 16  
    Witam,to nie jest proste i banalne jak pisze michcio 997,posiadam tradycyjne żaluzje,tzn.wpierw zaciąga się je na szybę,następnie obrócić o 90 stopni w lewo lub w prawo.Mam pomysł z dwoma zwykłymi silniczkami od wiekowych magnetowidów,ale myślałem,że ktoś coś takiego opracował i będzie mi łatwiej.W powyższym sklepie znalazłem odbiornik,który zda mi egzamin.Dziękuję.
    michcio997
    Level 19  
    silniczkiem krokowym obrucisz lewo prawo żadna filozofia

zwykłym silniczkiem jak pszytszymasz dłuzej to spalisz albo ci sie odwinie jak masz ciezkie zaluzje

a podnoszenie można zorbic na jakims silniczku ale tesz tszeba zrobić blokade pszez opadaniem
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zabezpieczenie można próbować zrobić nadprądowo. Choć przy takich małych silniczkach, to prądy będą niewielkie. Można też próbować zrobić stop na zasadzie tego, który był w polskich kaseciakach. Był talerzyk z impulsatorem lub transoptor i jeśli impulsy nie pojawiały się prze określony czas, to silnik się wyłaczał. A najprościej byłoby zrobić na jakiś wyłącznikach krańcowych.
    Warto też popytać w firmach zakładających żaluzje, rolety... Mają w ofercie sterowanie elektryczne. Można podpytać jak jest to zrealizowane.
    JANEK 224
    Level 16  
    Witam,najprostszy sposób,który przemyślałem,to zastosowanie dwóch silników jeden dpo zasłonięcia żaluzji z mikrowyłącznikiem krańcowym,który jednocześnie będzie /wyłącznik krańcowy/ załączał drogi silni skokowy do obrotu żaluzji w lewo lub w prawo.Z elektroniką myślę,że dam radę,gorzej z rozwiązaniem mechanicznym i estetycznym.Chodzę po mieszkaniach w dużym mieście do napraw RTV i jeszcze nie spotkałem takich żaluzji.Może to jest pomysł na "biznes"?.Dziękuję za wskazówki,będę szukał dalej.
    rusala
    Level 22  
    ja dawno temu mialem w pokoju zrobione zaslaniane zaluzji (bez ich opuszczania i podciagania tylko ustawianie kata) zrobione na zwyczajnymsilniczkuzabawkowym, ktorym sterowalem dwoma przyciskami. Wygladalo to tak, ze zdialem koncowke od plastikowego precika od ustawiania kata i przykleilem go do czegostam na wale silniczka tasma klejaca a ten do ramy okna juz sie chyba prosciej nie da, czasem zwalnial przy pewnej pozycjipreta ale po chwili przechodzil i sie nie palil a calosc dzialala dlugo i bezawaryjniez tym ze oczywiscie malo precyzyjnie
    chester8
    Level 19  
    Masz żaluzje czy rolety???
    Rudolf2
    Level 16  
    Witam. Mam pytanie. Niech ktos pomoze (doradzi) z czego wziasc silnik zeby zrobic naped elektryczny do rolety ? potrzebna bedzie jakas przekladnia? czy obejdzie sie bez ? Z gory dziekuje i pozdrawiam.
    JANEK 224
    Level 16  
    Witam,jeżeli do rolety domowego-pokojowego okna to wystarczy wykorzystać silnik z magnetowidu od razu z przekładnią ślimakowąAle niestety,to jeszcze nie wszystko,bardzo dużo pracy "ślusarskiej".Powodzenia.
    Rudolf2
    Level 16  
    ale ona ma ponad 1,5 m dlugosci dokladnie chyba 1,8 m ale nie jestem pewny :/ czy aby na pewno wystarczy od magnetofonu z przekladnia ?? pozdrawiam.
    JANEK 224
    Level 16  
    Ja też,to zależy od jej ciężaru.Tak czy owak musisz sukać małego silnika z przekładnią.Myślę,że zdałby egzamin silnik z przekładnią od wycieraczek samochodowych np.Polonez itd.To dostaniesz za grosze na złomowisku samochodów.Pozdrowienia.
    JANEK 224
    Level 16  
    Witam,tego nie wiem,nie jestem samochodziarzem.
    Rudolf2
    Level 16  
    ok dzieki ;) juz wiem ze srednica to 8 :) a wiec nei powinno byc problemow przy montazu roleta silnik :) jeszcze tylko przekazniki dosc mocne ;) a co z tym ukladem. A jeszcze jedno pytanie w sprawie nadajnika i odbiornika bo znalazlem na forumm taki schemat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2679146#2679146 :) tylko nei wiem czy jest to sprawdzone moze ktos mi polecic jakis prosty i tani uklad podczerwieni nadajnik odbiornik ;) najlpiej jak by sie dalo jako nadajnik wykrzystac pilota od wiezy. Dziekuje i pozdraiwam,