Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon S300 drukuje albo czerń albo kolory. Nigdy razem

13 Kwi 2006 16:10 1071 2
  • Poziom 20  
    Problem jak w temacie.
    Po wydaniu komendy drukowania czarno biały tekst nie jest drukowany natomiast kolorowe czcionki i owszem. Po wyłączeniu wszystkiego z sieci i jakiś operacjach których ciągu nie pamiętam i nie potrafię powtórzyć (zamknięcie okienek, resetowanie, wyłączenie napięcia itp.)
    okazuje się że drukowanie jest szybsze ( trzy linijki tekstu w jednym ruchu) i tylko czarno białe.
    Przeinstalowanie driverów niczego nie zmieniło.

Zainstalowałem jedną drukarkę na innym komputerze i w dalszym ciągu S300 decyduje co będzie drukować.

Mam dwie drukarki. gdy odłączę jedną i włączę drugą to system wykrywa "pojawienie sie nowego urządzenia" i doinstalowuje kopię drukarki S300. czuli na liście drukarek mam:

Canon S300
    Canon S300 (kopia 1)

jeden egzemplarz S300 drukuje tylko gdy dam komendę "drukuj do S300"
    (na hasło "drukuj do S300 (kopia 1)" odpowiada "drukarka wyłączona".
    drugi odwrotnie (wygląda, że czyta jakieś numery seryjne urządzeń.).

W najgorszym wypadku satysfakcjonowało by mnie gdyby drukowała tylko czarno białe ale stabilnie, bo jak przejdzie w kolor to nie zbuduje czarnego z kolorów (np w Canon BJC1000 , gdzie jest tylko cartridge kolorowy, wychodzi to jako brudno szary).
  • Poziom 12  
    a nie mozesz po tym jak walczysz drukowanie np. jak drukujesz z worda bierzesz komende drukuj z pliku tam masz wlasciwosi drukarki bierzesz kasete czarno bialy i powinno byc po problemie. Moim zdaniem problem tkwi w tym ze masz ustawiona kasete kolorowa jako domyslna i dlatego drukuje na kolorowo nie pobiera w ogole tuszu z kardridza czarnego sprobuj tak, w sumie pewnosci nie mam ze to pomoze ale tak mi sie wydaje pozdrawiam
  • Poziom 20  
    W końcu poddałem się, przestałem szukać przyczyny bo
    dużo czasu zajmuje przekładanie kartridży , płytek drukowanych zmiany komputerów i sterowników a mam sprawną BJC 1000.
    Może kiedyś wrócę do tematu,ale ponieważ musiałbym mieć na to troche wolnego czasu, wydaje mi się że nieprędko to nastąpi (jeżeli w ogóle).