Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5515

13 Kwi 2006 23:41 1868 10
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam problem a raczej dwa.
    1. Po wloczeniu tv obraz jest sciemniony po podkreceniu na powielaczu zaczyna widac troche obraz ale jak sie ustawi jasnosc i kontrast na maksa dodatkowo podkarecilem RBG na plytce na max ale to tez nie wiele pomoglo obraz i tak jest za ciemny, wczesniej dzialal tylko czasami mrugal tak jakby cos nie laczylo az zgasl.
    2. Nie moze ustawic programu skacze po calym pasmie pewnie jakis problem z zasilaniem albo glowica bylbym wdzieczny za info czemu sie przyjzec, jakie stabilizatory sa za to odpowiedzialne a moze wymiana glowicy albo naprawa.
  • Poziom 43  
    Sprawdż napiecie warikapowe na głowicy.
    Pomierz na płytce kineskopu napięcie S2.
  • Poziom 18  
    witam
    wymień elektrolity po wtórnej stronie trafa zasilacza po pierwotnej tez nie zaszkodzi
    pozdrawiam
    kordzio
  • Poziom 13  
    Jeśli dajesz kontrast na maksa to sprawdź napięcie na tda3505 czy się reguluje w określonym zakresie. Druga możliwość to podmień tranzystory przełączające TV/AV na module telegazety.
  • Poziom 14  
    Ciemny obraz - elko 10 lub 4,7 mikro przy TDA3505 lub C 100N przy trafopowielaczu.
    Problemy ze strojeniem - tranzystor BF odpowiedzialny za strojenie U warikapów.
  • Poziom 14  
    Proszę sprawdzić ogranicznik prądu kineskpopu.
  • Poziom 12  
    Jeśli poprzednie porady nic nie pomogą warto sprawdzić (wymienic podstawnę kineskopu) miałem kiedyś podobny przypadek.
  • Poziom 12  
    sprawdż R 460 2;2M iR 462 1k na płytce MWkineskopu pomoże
  • Poziom 11  
    Powymieniałem kondensatory, w przetwornicy i koło tda rezystory r460 i 462 dobre obrazu dalej nie ma, nie sprawdzilem bf240 bo nie moglem go znalezc, głowice przelutowalem ale nie pomoglo, chyba czeka go zasłużony koniec.
  • Poziom 43  
    Co do skakania programów to trzeba się przyjrzeć filterkowi L503 umieszczony pomiędzy nogami 20-21 US501.Napięcia na nich muszą wynosić 5,6V.
    Można go lekko podstroić.