Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam eepromu do airbag 6Q0 909 605 A (65535)

14 Kwi 2006 01:51 15947 24
  • Poziom 16  
    Szukam eepromu do 6Q0 909 605 A

6Q0 909 605 A index 06
    SIEMENS 5WK4 2867
    *00319D3BBE8U* 08010612 H

W celach edukacyjnych.

Mariusz
  • SterControl
  • Poziom 11  
    Sterownik Airbag VW 2001 rok
    Numer katalogowy:
    VW 6Q0 909 605 A
    Siemens 5WK4 286
    *00319D3CUU3I* 10010614 A
    Made in Germany
    Airbag VW 5
    Index 06
    27AIRBAG 01 0006
    Codirung 12855
    WSC 01317
    Procesor:
    Motorola
    MC68HC08AZ32
    Inne oznaczenie:
    XC527339CFU
    0J66D
    HHLX0102
    Kwarc na 58,59 pinie 682NDK9Y
    Obudowa QFP 64

Poduszka kierowca
    Poduszka pasażer
    Poduszki boczne
    Napinacze pasów
    Czyjniki poduszek bocznych

Po wgraniu musisz sobie zmienic tylko kodowanie i wykasowac bledy VAGiem.
    I sterownik jest dziewiczy :)

W celach edukacyjnych :)))

ciesiu
  • Poziom 10  
    czym morzna wgrać ten sterownik
  • Poziom 16  
    wgraj to zobaczysz efekty
    porównaj oba a wnioski sam wyciągniesz
    pozdr
  • SterControl
  • Poziom 12  
    dobra odpowiedz ;) mam identyczny sterownik w seaciku i tez po crahs dacie ;) i usuniecie vagiem pytanko tylko male ;) zwykly na pojedyncze k jesli dobrze sie orientuje poradzi sobie z prog ?? ;)
    Pozdr
  • Poziom 17  
    dragon1970 napisał:
    Witam czy udało się wgrać ten wsad ? wydaje się jakiś dziwny w Hex edytorze są same zera

Tobie się nie wydaje
    Tak jest.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Hej
    Jest jakis sposob aby odczytac eprom przez zlacze diagnostyczne?
    Z zegarami nie ma problemu bo sam sprawdzałęm
  • Poziom 13  
    ~powinno sie udac to wgrac bez wiekszych problemow pod warunkiem usuniecia modyfikacji:))000000000000000000000000000000000000000000:)
    tylko nie wiem jak dopasujesz do bocznych sensorkow albowiem po zmianie zawartosci w calosci bedzie troszke trudno:)mozliwe nawet ze przestanie sie komunikowac z diagnoskopem:) wiec kontrolka bedzie sie swiecic i nikomu krzywdy nie zrobi:)ten zestaw z pewnoscia juz nie zafunkcjonuje i bedzie sie bujal po warsztatach az nie kupi sprawnego wtedy juz nie sensorka tylko kpl z bocznymi wlacznie:)
  • Poziom 1  
    Witam, potrzebuje eeprom do airbag 6Q0 909 605 A (65535) z indeksem 05 siemens, chciałbym poeksperymentować, żeby sie czegoś nauczyć, jeżeli ktoś ma taki wsadzik to bardzo prosze.
  • Poziom 12  
    Witam , czyt któryś z eepromów będzie pasował do takiego sterownika airbag ? Dane z Vaga
    VAG nr 6Q0 909 605 A
    Component 02 AIRBAG VW5 0003
    Soft. Coding 12338
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam, jeśli ktoś uszkodził sobie felerny sterownik 6Q0909605 poprzez odczytywanie błędów vagiem albo innym tego typu programem to da się go naprawić (odblokować) za pomocą programu Vag EEPROMER Programmer 1.18 oraz kabla (ten zwykły z allegro za 130zł) którym łączymy się z samochodem poprzez złącze diagnostyczne .
    Program który nie uszkadza sterownika poduszek to VCDS-Lite !!!

1. Uruchamiamy Vag eepromer programmer
    2. Podpinamy kabel i przekręcamy stacyjke
    3. Naciskamy AIRBAG / Read EEprom
    3a. Teraz powinien nam zczytać eeprom z naszego sterownika. Jeśli wyskoczy błąd wyłączamy zapłon i przekręcamy kluczyk od nowa. Do skutku aż sczyta eeprom na dysk komputera.
    3b. Kiedy sczyta eeprom naciskamy guzik "Clear Crashdata & DTC"
    3c. Kiedy to zrobimy możemy zapisać sobie nasz naprawiony wsad do sterownika na dysk komputera.
    4. Żeby zapisać do pamięci sterownika naciskamy Airbag / Write EEprom.
    4a. Może znowu wyskoczyć błąd przy łączeniu więc powtarzamy czynności ze stacyjką.
    5. Po wgraniu kontrolka poduszek nam zgaśnie i po kłopocie :)
    Wszystko działa i brak błędów

W pierwszym załączniku kabelek za pomocą którego podłączyłem się do autka.
    W drugim załączniku uszkodzony wsad (Seat Toledo 1.9 TDI 2000r)
    W trzecim załączniku naprawiony wsad (Seat Toledo 1.9 TDI 2000r)

PAMIĘTAJCIE ŻE WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
  • Poziom 2  
    Witam, ja również szukałem eepromu do mojego auta. Ciężko jest znaleźć odpowiedni, ponieważ wgrywając inny eeprom można nieodwracalnie uszkodzić sterownik. Proszę spróbować naprawić swój eeprom stosując się do instrukcji którą zamieściłem na forum.
  • Poziom 9  
    cordi01 napisał:
    Witam, jeśli ktoś uszkodził sobie felerny sterownik 6Q0909605 poprzez odczytywanie błędów vagiem albo innym tego typu programem to da się go naprawić (odblokować) za pomocą programu Vag EEPROMER Programmer 1.18 oraz kabla (ten zwykły z allegro za 130zł) którym łączymy się z samochodem poprzez złącze diagnostyczne .
    Program który nie uszkadza sterownika poduszek to VCDS-Lite !!!

1. Uruchamiamy Vag eepromer programmer
    2. Podpinamy kabel i przekręcamy stacyjke
    3. Naciskamy AIRBAG / Read EEprom
    3a. Teraz powinien nam zczytać eeprom z naszego sterownika. Jeśli wyskoczy błąd wyłączamy zapłon i przekręcamy kluczyk od nowa. Do skutku aż sczyta eeprom na dysk komputera.
    3b. Kiedy sczyta eeprom naciskamy guzik "Clear Crashdata & DTC"
    3c. Kiedy to zrobimy możemy zapisać sobie nasz naprawiony wsad do sterownika na dysk komputera.
    4. Żeby zapisać do pamięci sterownika naciskamy Airbag / Write EEprom.
    4a. Może znowu wyskoczyć błąd przy łączeniu więc powtarzamy czynności ze stacyjką.
    5. Po wgraniu kontrolka poduszek nam zgaśnie i po kłopocie :)
    Wszystko działa i brak błędów

W załączniku naprawiony wsad (Seat Toledo 1.9 TDI 2000r)

Możesz kolego napisać konkretnie przez jaki kabel się połączyłeś, jak próbowałem przez VAG KKL i nic może trzeba jakimś innym?
  • Poziom 2  
    przyłączam się do pytania, wie ktoś który kabel trzeba kupić? Bo miałem już dwa na usb i na żadnym nie dało się zczytać eepromu... :(
  • Poziom 2  
    Zdjęcia przewodu jest w załączniku wyżej. Ja podpinam za pomocą gniazda COM. Port USB jest okrojony bardzo. Wszystko dokładnie opisałem w poście wyżej. Zamieściłem zdjęcia i opis. Dokładniej już chyba się nie da.
  • Poziom 13  
    Witam

Posiadam polo z 2001r z tym felernym sterownikiem. Czy istnieje w moim przypadku możliwość naprawy tego sterownika poprzez złącze diagnostyczne?

Chętnie zleciłbym komuś naprawę ale nie chcę siedzieć jak na szpilkach w obawie o to że jeśli po naprawie znowu zaświeci kontrolka z powodu np niskiego napięcia i "ktoś" mi to zdiagnozuje "czymś" to będę zmuszony znowu sterownik wyciągać wysyłać i płacić. Dlatego wolałbym samemu ogarnąć temat jeśli to w ogóle możliwe.

Pytanie tylko czym dokładnie to zrobić. Czy faktycznie do tego celu wystarczy zwykły "fejsik" z alledrogo który umożliwia odczyt błędów i parametrów z grupy VW?

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam

szukam eepromu dobrego do sensora 6Q0 909 605 H (skoda fabia 1.9TDI 2000r.
  • Poziom 10  
    Możesz powiedzieć jakie miałeś ustawienia na COM bo mi wyskakuje Wrong Baudrate
  • Poziom 12  
    kabelek z vag can profesional jest tam opcja eeprom editor ale nie znam loginu ani kanału. z ecu radzi sobie dobrze to moze i air baga zrobi.
  • Poziom 10  
    Ile zapłaciłeś za ten kabelek i czy był z jakimś programem a w ogóle skąd jesteś może gdzieś blisko to byśmy sprawdzili u mnie na twoim kablu