Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gta 470. PO wlutowaniu diod grzeje się końcówka mocy.

mike83tm 14 Kwi 2006 05:14 1533 6
  • #1 14 Kwi 2006 05:14
    mike83tm
    Poziom 16  

Witam mam problem z gta 470. Mianowicie jak pierwszy raz podłączyłem to grzały sie tranz. kluczujące w przetwornicy. Wylutowałem diody w celu oddzielenia przetwornicy od wzmacniacza. I pomogło przetwornica ruszyła i pobiera 0,16A. Więc ewidentne uszkodzenie wzmacniacza. Szukałem zwarcia i nic nieznalazłe. Jak wlutuje diody to zauważyłem że końcówka mocy grzeje się(ta zaznaczona strzałką). Już nie mam koncepcji co z tym zrobić.pomocy

• #2 14 Kwi 2006 08:17
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! Przemierz te wszystkie tranzystory pod radiatorami.
    Pozdrawiam

• #3 14 Kwi 2006 14:24
    DJ DAREK
    Poziom 23  

Ja mam to samo i ta sama koncowka.
    Zmierzylem u siebie rezystacje (miernik na diode i do 2000ohm) i przylozylem miernik tak jak na rysunku..
    odrzucam tu przetwornice bo dwa kanaly dzialaja bez problemu a na tym przy starcie slychac w glosnikach bruuum i raz odpali i jest dobrze (tlyko slychac w tle lekkie buczenie ale muzyka gra) a raz znoof gra jeden kanal a w drugim tylko buuuu (50hz z zasilki)
    jak buczy to tip ktory ma mierzana rezystacje (tj od 4 kanalu) grzeje sie :/
    wymienialem te rzeczy zaznaczone w kolku + diode zenera ta duza ale nic sie nie zmienia...
    mierzylem wartosci na tych malych tranzach i podobnie jest.. a przykladajac miernik do tych rezow obok tych tranzow wszystko jest to samo tylko nie w jednym R451 zamiast 50ohm jest 180ohm.. po wylutowaniu rez jest dobry..

wie ktos co moge jeszcze sprawdzic ??

• #4 14 Kwi 2006 17:37
    gedzikus
    Poziom 12  

Dzis odpaliłem mojego GTA400 z allegro tak samo grzały sie tranzystory jednego z kanalow po przelutowaniu lutow wszystkich tranzystorkow kanalu dopalil a juz chcialem szukac tranzystorow sproboj moj cieka jak wsiciekly byk :D prawdopodobnie zimne luty !!!!!!

• #5 14 Kwi 2006 20:08
    DJ DAREK
    Poziom 23  

hehe no dzieki za ta wypowiedz ale cieszylbym sie jesli bylo by to wlasnie to :-) niestety to odpada :/ wszystko laczy a nie dziala i w tym problem :/

• #6 15 Kwi 2006 02:14
    mike83tm
    Poziom 16  

No doszedłem wylutowałem wszystkie końcówki mocy i okazało się że dwie z nich są spalone.

• #7 15 Kwi 2006 02:18
    mike83tm
    Poziom 16  

Mam problemz gta 470. Mianowicie po zasileniu zapala się czerwona dioda protection. Wylutowałem diody w celu oddzielenia przetwornicy od wzmacniacza. I nadal czerwona świeci, Wylutowałem scalaka tl494 i czerwona już nie świeci, wymieniłem też dwa tranz. obok scalaka A 1266 i to nic niedało. Pomocy

Moderowany przez oldboy:

Scalono dwa tematy. Regulamin

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo