Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Alaska WA 7115 buczy nie kręci bębnem

14 Kwi 2006 09:25 3952 9
  • Poziom 12  
    Witam;
    Pralka nie chce kręcić bębnem pobierze wode a kiedy ma kręcić zabuczy i stoi ! po sciągnięciu paska napędowego silnik się kreci ale kiede zaczyna wirować strasznie iskrzy na szczotkach jego praca jast chałaśliwa i pobiera wtedy tyle pradu że aż lekko przygasa swiatło w pomieszczeniu !
    Z gurnej częsci pojemnika pralki gdzie sypie się proszek kapała woda która po bębnie spływała prosto na silnik ! czy uszkodzony jes silnik ?
    chociaż nie czuć z niego ! zwoje wyglądają na dobre a szczotki przylegają do komutatora .
    Prosze o jakies sugestje ! co może byc powodem takiej pracy silnika ?
    Pozdrawiam
    Grzegorz
  • Poziom 19  
    Witam, a jak wygląda komutator,nie jest nadpalony,może silnik dostaje zwarcia między uzwojeniami.
  • Poziom 12  
    komutator przeczysciłem delikatnie drobnym papierem kolor jego był ciemniejszy w miejscu gdzie dotykają go szczotki jego powieszchnia jest równa nie widać nadpaleń czy nierównosci !
    czy omomierzem sprawdzi zwarcia miendzy zwojami ?
  • Poziom 28  
    Nie - omomierzem nie da się stwierdzić zwarć międzyzwojowych. Do tego służy trafo z otwartym rdzeniem i w to miejsce wkłada się badany wirnik. Następnie przy pomocy blaszki stalowej obracając wirnik w polu trafa bada się czy są zwarcia. Jeśli są blaszka da znać:)
  • Moderator Elektrotechnika
    Zanieś do zakładu,gdzie przezwajają silniki i moment Ci sprawdzą,ale prawdopodobnie masz wirnik do wymiany(przezwojenia)Sprawdż stojan(cewki),ale ten raczej rzadko jest uszkodzony.
  • Poziom 19  
    Witam miałem ten sam problem ale miałem innej firmy juz nie pamiętam jakiej. masz spalony wirnik lub tak jak kolega napisał ma zwarcie międzyzwojowe... zastanów się nad naprawą , bo ja zakupiłem nowy silnik i skasowali mi 4,5 stówki... jak pochodzisz po sklepach to dołozysz jeszcze te 3,5 i masz nowa z gwarancją mi po roku czasu pęknoł aluminiowy stelaż w którym sa siedliska na łożyska i pralka sie rozpadła żałuje ze kupiłem ten silnik bo teraz mi leży a pracuje on tylko ze sterownikiem. nowe częsci kolejne 4,5 stówki i wywiozłem ją na złom i kupiłem nową...

pozdrawiam i zycze wesołych i pogodnych świat... CHESTER

Dodano po 1 [minuty]:

aha i maałem jeszcze gdzieś jedno przebicie bo jak chwyciłem za te duze koło pasowe , zeby nim zakręcić jak nie mugł ruszyć a mnie popieściłoto zacisło mi mięśnie tak ze nie mogłem go puścic , wiałem milion mysli na sekunde, przez godzine byłem blady jak trup...
    :arrow: chester8
    Zrób porządek z instalacją(gniazdka)bo w końcu jak nie Ciebie to domowników zabije,to nieżart,ale jak sam nie potrafisz to jak najszybciej sprowadż elektryka.Jedno ostrzeżenie już dostałes przy pralce.
  • Poziom 12  
    Po swiętach zawioze ten silnik do sprawdzenia , ile może kosztować przezwojenie takiego silnika ?
    To zależy od miejsca w którym mieszkasz.Najlepiej zadzwonić i zapytać.
  • Poziom 17  
    witam mam pytanie do kolegów czy taki transformator z otwartym rdzeniem mozna w jakis sposób zrobic ?? czy ma ktoś opis takiego urządzenia gdzie to się kupuje?? mam często dylemat z wirnikami.