Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA PW 9013 - po wymianie elektrolitów jeden kanał gra głośniej.

14 Kwi 2006 17:07 1463 2
  • Poziom 16  
    Witam
    Wymieniłem w moim wzmacniaczu wszystkie elektrolity na nowe. Potem wymieniłem jeszcze potencjometry od balansu i głośności na nowe bo stare charczały. Okazało się po tych operacjach że jeden kanał gra głośniej od drugiego ale jakoś dziwnie, mianowicie: jak jest cicho ustawiona głośność to jeden kanał prawie wogóle nie słychać a drugi normalnie , jak troche podgłośnie to ten cichszy kanał zaczyna powoli "dorównywać" temu drugiemu jednak i tak gra troszeczkę ciszej. I tak do końca głośności jeden gra troche ciszej od drugiego. Chciałem zaznaczyć że przed wymianą kondensatorów i potencjometrów jeden kanał też grał troszeczkę ciszej ale niezałeżnie od głośności. Wymieniłem więc jeszcze raz potencjometr od głośności na nowy innej firmy ale nic to nie pomogło. Aha podczas wymiany elektrolitów zauważyłem że kilka z nich na przedwzmacniaczu było odwrotnie wlutowane względem napisów na płytce. Nowe wlutowałem tak jak stare. Aha podczas wymiany któregoś kondensatora uszkodziłem jeden kondensator ceramiczny we wzmacniaczu ale wlutowany on był od drugiej strony płytki i nie było na płytce żadnego oznaczenia. Wymieniłem go na inny o kilka piko większy bo taki miałem. Może dlatego tak się dzieje. Dodam żeten problem z głośnością występuje zarówno na głośnikach jak i słuchawkach. Kable głośnikowe jak podepne odwrotnie (tzn. lewy kanał w miejsce prawego) to usterka pojawia się w drugim głośniku. Sądze że problem jest z przedwzmacniaczem ale to tylko moje przypuszczenia. Jak ktoś wie co się mogło stać to prosze o pomoc. Aha moge dodać jakieś zdjęcia.
    pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    czy dany problem zalezy jakoś od właczenia funkcji loudness, tzn czy pojawia sie zarówno przy właczeniu i wyłaczeniu czy tylko przy wlaczonym konturze. Jesli ta druga opcja to trzeba sprawdzic elementy konturu. Zeby tez wykluczyc calkowicie koncowke mocy lub przedwzmacniacz podlacz sygnał bezposrednio pod koncówke, wtedy ebdziesz wiedzial gdzie szukac problemu. I jeszcze pytanie czy barwa dzwieku jest taka sama w obu kanałach i czy regulacja działa tak samo?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    A więc tak:
    Czy jest włączony LOUDNESS czy nie gra tak samo
    Na słuchawkach jest to samo. Ja myśle że wina leży w przedwzmacniaczu tylko gdzie?? To już wykracza poza moje umiejętności
    pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

dodano prawie po tygodniu bezowocnego czekania:
    Naprawdę nikt nie wie co się mogło zepsuć????