Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Syriusz TC 502

Aaadam 22 Jun 2002 19:49 1976 5
    Aaadam
    Level 26  
    W głośniku tego telewizora warczy podczas oglądania programów. Co może być tego przyczyną ??
    zair
    Level 14  
    Witam! Prawdopodobnie w układzi efonii powinna znajdować sie cewka obwodu 6.5 MHz. Poprzez pokręcanie rdzeniem powinno sie to zlikwidować. Mam to aktualnie w swoim elemisie i mnie to nie przeszkadza. (wlasnie teraz warczy, bo są wyswietlane białe napisy).
    Pozdrawiam. Moj nr. GG: 1512734
    Aaadam
    Level 26  
    Nie rozumiem jak może nie przeszkadzać warczenie z głośnika podczas oglądania telewizji. Jeszcze jak jest głośność ustawiona jest w miarę cicho to da się oglądać ale jak trzeba zrobić głośniej to nic nie można zrozumieć.
    Janusz
    Level 26  
    Wymień FCM 6,5 , pokręć filtrem, a może to pośrednia?
    A może wymień cały MF 2006, niedawno widziałem go za 10 zł...
    SlaweK
    Level 43  
    Ja spotkałem się z ciekawym uszkodzeniem. U mojej mamy w Syriuszu TC502 raz dziennie nie regularnie przez chwilę zatrzeszczała fonia. Jak udało mi się to usłyszeć dopiero po którymś razie z kolei, zauważyłem że
    po prostu na chwilę zgłasnia się do maximum na chwilę. Do uszkodzenia
    podchodziłem kilkakrotnie. I dopiero po kilku latach, gdy trzeszczał już częściej znalazłem je. Zimny lut na masie od modułu zdalnego. Tam jest dziwnie zrobiona masa i napięcie regulacyjne głośności skakało. Poprawienie masy i poprowadzenie jej dodatkowo usunęło usterkę ostatecznie. Nie śmiejcie się, wiadomo szewc bez butów i jego matka też.

SławeK
    Janusz
    Level 26  
    Trzeszczenie a full volume to chyba jednak dość poważna różnica...