Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCIM Europe 2019
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat zasilacza impulsowego

Gawry 14 Kwi 2006 19:31 3789 3
  • #1 14 Kwi 2006 19:31
    Gawry
    Poziom 2  

Potrzebuje schemat zasilacza impulsowego którego napięcie na wyjściu zmieniało by wartość od 0-20V. Zasilacz ten miałby zasilać końcówkę mocy, pomiarowego wzmacniacza mocy, którego obciążeniem miał by być dwójnik R L. W zależności od rezystancji rezystora oraz częstotliwości sygnału impedancja dwójnika zmienia się od 0 (czyli zwarcie na wyjściu) do około 100Ω . Z powodu tych zmian impedancji , potrzebny jest zasilacz o zmiennym napięciu. Myślałem o zastosowaniu przetwornicy, tylko nie wiem czy są takie których napięcie na wyjściu zmieniało by się np. w funkcji prądu dwójnika Z góry bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

1 3
  • #2 14 Kwi 2006 19:47
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Sieć Internet, Sieci LAN WLAN

0
  • Pomocny post
    #3 14 Kwi 2006 20:01
    -RoMan-
    Poziom 42  

Przede wszystkim powinieneś się zastanowić, czy na pewno potrzebujesz zasilacza impulsowego czy też regulowanego źródła prądowego.

0
  • #4 18 Kwi 2006 22:46
    Gawry
    Poziom 2  

Dlatego wybrałem zasilacz impulsowy, ponieważ myślałem że bedzie najlepszy do zasilenia tego wzmacniacza. Zależy mi na tym aby optymalnie zmieniało sie napięcie na wyjściu, w zależności od obciążenia . Nie mam doświadczenia w projektowaniu zasilaczy więc gdyby kolega miał jakiś pomysł to bede bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

0