Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

icl7107 termometr. Dlaczego pokazuje temperaturę 80 stopni?

14 Kwi 2006 21:49 1570 7
  • Poziom 13  
    otóz zbudowałem sobie termometr na icl7107 i jego temp. jaka wskazuje to 80. dlaczego tak świruje??
  • Poziom 15  
    Ja też kiedyś robiłem ten termometr. z tego co pamiętam, były tam dwa potencjometry do kalibracji układu, a czyjnikiem była dioda krzemowa.
    Czy u ciebie jest podobnie w układzie ?
  • Poziom 13  
    u mnie tez sa dwa potencjometry ale czujnikiem jest LM335. ale jak krece tymi potencjometrami to nie schodzi ponizej tej 80
  • Poziom 18  
    Witam
    Też robiłem ten układzik ale u mnie było wszystko w porządku... prócz 7107 był jeszcze konwerter napięć 5 -> -5 ale to chyba tylko po to żeby otrzymać ujemne temp... Pozatym u mnie czujnikiem był lm35, może różnią się czymś więcej niż tylko zakresami?! A zobacz jeszcze czy dobry potencjometr wstawiłeś ;P
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    w opisie jest napuisane zeby ustawic pomiedzy 35 a 36 nóżnką napiecie 1V a pomiedzy 35 a masą 2,7V, ustawiłem takie ale wskazania teraz są -60
  • Poziom 18  
    Oj to chyba z innego schematu korzystałem... ale pamiętam że nie patrzyłem do opisu jak go kalibrować, wziąłem pare kostek lodu, wrzuciłem do szklanki z zimną wodą wsadziłem lm-a do tego i skalibrowałem do 0*C, później normalnie śmigało wszystko...
  • Poziom 13  
    moze mi ktoś pomóc?? udało mi sie wszystko odpowiedni wyregulowac i nadal nie działa czego to moze byc wina?? błagam o pomoc
  • Poziom 18  
    A tak mi teraz przyszło do głowy, sprawdź połączenia na płytce... jak ci gdzieś styka z plusem i idzie na linie czujnika to może pokazywać wyższe temp... jeżeli z płytką jest wszystko ok to już nie wiem... może przegrzałeś icl-a przy lutowaniu?