Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka PS 663 S BIO a łożyska

27 Maj 2003 10:39 4338 6
 • Poziom 24  
  Problem polega na tym, że co parę miesięcy trzeba wymieniać łożyska ponieważ uszkodzeniu ulega uszczelka, a dokładniej pęka sprężynka zaciskająca simmering wokół wału. Czy ktoś zna inny sposób uszczelnienia komory łożyskowej (ulepszenie simmeringa, zastosowanie innego typu simmeringa)?
  Proszę o wszelkie o wszelkie sugestie, pomysły i porady.
 • Poziom 11  
  Witam!

  Ja bym raczej zaczął od wymiany krzyżaka... IMHO masz krzywy/wyrobiony wałek.
 • Specjalista AGD
  Witam.
  Wydaje ni się,że łożyska uszkadzją się dlatego ponieważ tuleja na wale jest wytarta w związku z tym warga uszczelnienia nie obciska dobrze wał i woda przedostaje sie do łożyska.
  Sprawdz to.
 • Poziom 11  
  Chyba faktycznie trzeba zacząć od przyczyny uszkadzania się simeringów. Najprawdopodobniej wytarta jest oś bębna i konieczna będzie jego wymiana. Inna sprawa: czy przez przypadek nie używasz złej wody-np. bardzo twardej, zażelazionej itp. Woda jest częstą przyczyną uszkodzenia jak w twoim przypadku.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Tak jak mówią przedmówcy, przyczyną jest wyrobiony wał i zimmering nie obejmuje go dokładnie. Sprężynka pewnie nie pęka tylko rdzewieje i się urywa. Mnie pomogło jak narazie na 4 lata skrócenie sprężynki w nowym zimmeringu - wtedy lepiej obejmuje wałek. Przed tym należy dokładnie papierkiem ściernym oczyścić tę część wałka z kamienia i posmarowanie wazeliną.
  Powodzenia.
 • Poziom 24  
  Dziękuję wszystkim za cenne porady :).
  Przy następnej awarii łożysk wymienię oś bębna na nową i skrócę sprężynkę zaciskającą simmering. Jednak musicie przyznać, że konstrukcja simmeringa w tej pralce jest beznadziejna :x.
 • Poziom 12  
  cześć
  wystarczy założyć simering sprężynką w stronę łożyska nałożyć dużo smaru

  pozdrawiam