Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips przestrojenie foni tryb serwisowy

14 Kwi 2006 23:53 1705 10
  • Poziom 19  
    Witam mam Tv przywiezione z niemiec i próbuje jak najprostszym sposobem przestroic dzwiek nie mam schematu a przdał by sie philips 70NA2807/02B Udało mi sie juz przestroić inny Tv Universum wchodząc do trybu serwisowego Tego chciałem podobnie przestroic tylko nie wiem jak do tego trybu wejśc.
    Pozdrawiam
    Wojtek
  • Spec od TV
    Witam!
    Jest to chassis GR2.2AA
  • Poziom 43  
    W wyszukiwarkę wpisz GR2.2+tryb serwisowy. Jak nie znajdziesz, lub nie dasz rady odezwij się na gg. TV może ale nie musi mieć Multisystem.
  • Specjalista AGD
    W tryb wchodzi się poprzez zwarcie punktów serwisowych M33 i M34 na płycie bazowej w trakcie włączania odbiornika przyciskiem sieciowym.
    Przestrojenie:
    fonia równoległa lub RYMI
  • Poziom 19  
    Dzięki za rady ALE jest nastepny problem wczoraj go na szybkiego nie zauwazyłem a mianowicie obraz jest jakby obciety z lewj i prawej po 3cm reszta ok znalazłem w menu opcje zmiany wyswietlania obrazu ( 16:9, 4:3 o to mi chodzi) ale obciecie zostaje Czy ta usterke dam rade skorygowac w trybie serwisowym. Jesli to wina konda to koło jakiego układu mam wymienic kondy???
    Pozdrawiam
    Wojtek
  • Poziom 19  
    Witam wszedłem w opcje serwisowe jest tam Multisystem zaznaczyłem ON ale dzwięku nie ma dalej Szerokości obrazu nie można ustawic bo nie ma tam takich opcji Znalazłem na PK rezystor nastawny i był troche zwęglony 22kom wymieniłem na nowy juz lepiej ale to jeszcze nie to obraz po boku lekko zaokraglony Od czegos sie zwęglił ten rezystorek spróbuje powymieniac kondy w zasilaczu ???
  • Poziom 43  
    Witam.
    Cały układ korekcji /poduszka, szerokość, tranzystor wykonawczy/ - masz, nietypowo, na płytce kineskopu. Potencjometr, o którym piszesz, jest z jednej strony na -26V a z drugiej na masie. Jeśli dioda 6585 na płycie głównej / i opór 3585/ sprawne, to widocznie zaszkodziła mu temperatura i starość.
  • Poziom 19  
    WITAM znalazłem przyczyne spalenia rez nast na PK a mianowicie wylał c2559 100u wchodzi na baze BU przez sprzeżenie spalony R3551 kolo cewki H + spalona sciezka prowadząca do kostki złączeniowej z Pk wymieniłem ale obraz dalej za szeroki
    teraz chce podmienic 1.5nf między emiterem a kolektorem ale znowu mam problem bo mam same 2.2nF
  • Poziom 43  
    Witam.
    Prawdpodobnie przyczyna uszkodzenia R3551 jest inna. Jest to zły kontakt złącza cewek dochylających na kineskopie. Przelutuj porządnie płytkę z gniazdem połączeniowym przy cewkach.
    Musisz dokładnie sprawdzić pozostałe elementy /3552,3, dławik 5534, bezpiecznik 1534 oraz wymienić elki 2551 i 2524
  • Poziom 19  
    witam po długiej przerwie wymieniłem kondy sprawdziłem rezystory i nic to samo za szeroki obraz
    Wojtek
  • Poziom 19  
    Wielkie dzieki wszystkim Tv juz smiga spalony był jescze rezystor w lini zasilajacej potencjometr szerokosci obrazu dostarczajacy -26
    pozdro
    Wojtek