Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Jackson problem z AM

olo 15 Apr 2006 10:22 3015 5
    olo
    Level 18  
    Witam kolegów.
    Posiadam CB Presidenta Jacksona i mam problem z AM który polega na tym że, odbieram inne osoby np na 6-7s lecz ich modulacja jest przykryta szumem. Porównywałem swoje radyjko z Jacksonem kolegi i u niego wszystko jest tak jak być powinno, odbiór tej samej stacji bardzo dobry a u mnie praktycznie sam szum i tylko delikatny ślad modulacji, a sygnał na s-miarce obu radii 7esów. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dzięki z góry za pomoc
    marcin_kozlowice
    Level 14  
    moze padl glosnik albo wzmacniacz wejsciowy. gdzies juz byl podobny temat tylko ze problem dotyczyl lincolna.

na innych rodzajach modulacji tez masz problem czy tylko w AM ?
    olo
    Level 18  
    Tylko na AMie jest tragedia, SSB chodzą bardzo dobrze a i FM wydaje sie być sprawny. Na pewno nie jest to wina głośnika bo podmienialem w jego miejsce kilka innych i bez efektu.
    marcin_kozlowice
    Level 14  
    w takim razie ja wymiekam... nie wiem co moze mu dolegac.
    pozdrawiam!
    olo
    Level 18  
    Po dokładnym porównaniu obu radyjek stwierdziłem ze na SSB też wystepuje taki problem z tym że w stopniu o wiele mniejszym niz na AM. Czy ma ktos pomysl co to może być??
    zwirek1
    Level 30  
    witam
    sprawdź stabilizację 8V i podstaw końcówke mocy mcz. uPC1242 u mnie przy tym uszkodzeniu były podobne objawy
    pozdro 4all :D