Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek

GRISZA14 06 Gru 2010 15:00 299088 488
  • #151 06 Gru 2010 15:00
    antek65
    Poziom 2  

Witam.Poszukuje opisu podłączenia D5WZ z 6 pinową kostką , kolory przewodów: czerwony , brązowy , zielony , niebiesko-biały ,niebiesko-czerwony ,niebiesko-czarny. Numer dogrzewacza 252383.

Dodano po 35 [sekundy]:

Witam.Poszukuje opisu podłączenia D5WZ z 6 pinową kostką , kolory przewodów: czerwony , brązowy , zielony , niebiesko-biały ,niebiesko-czerwony ,niebiesko-czarny. Numer dogrzewacza 252383.

• ambtechnic
  • #152 06 Gru 2010 22:03
    miler80
    Poziom 34  

1-czerwony (+30) zasilanie plus
    2-brązowy (31) zasilanie masa
    3-zielony pompka paliwa (impulsy plusowe)
    4-
    5-niebiesko-biały diagnoza
    6-niebiesko-czerwony (+15) po stacyjce lub wyłącznik temperaturowy
    7-niebiesko-czarny (D+) z alternatora

• #154 07 Gru 2010 21:36
    wurba
    Poziom 11  

Nie wiem czy przez przypadek, ale ponownie padło zapytanie o d5wz z 6-cio pinowym złączem. Kolega skylark słusznie mnie poprawił, że występują one w wersji z CAN-em, no cóż to zawodowiec. Znalazłem pdf-a http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=...1lbAFg6ZklPYKYFUg&sig2=CKbkZzJj36SYiXd-o2kOdg i dołączyłem go już do swoich dokumentacji, ale i tak jest tam 8-mio pinowe złącze.
    miler80 podał opis do "standardowej" wersji dogrzewacza.

• ambtechnic
  • #155 13 Gru 2010 21:49
    dakin11
    Poziom 21  

Witam chciałbym się dowiedzieć czy istnieje interface do diagnozy eberspacherów, czy byłby ktoś w stanie udostępnić dany schemat czy stronkę. Niestety posiadam tylko do Scani przez komputer serwisowy, ale do innych on nie podchodzi.

• #156 13 Gru 2010 21:56
    miler80
    Poziom 34  

Jest iso adapter ebera, śmiga na KD2000 lub Edith. Ewentualnie najprościej to tester zegarowy, od razu wyświetla kod usterki.

• #157 13 Gru 2010 22:14
    dakin11
    Poziom 21  

Jestem w posiadaniu owego programu KD2000 dostał bym od ciebie kolego schemat ewentualnie pozostałe dane do wykonania takiego adaptera na priv albo na stronce. A ten tester zegarowy to jest ten standardowy sterownik do podgrzewacza ? co są montowane do regulacji.

• #158 13 Gru 2010 22:21
    miler80
    Poziom 34  

Nie mam schematu. Posiadam oryginał. Podobno na allegro koleś sprzedaje adaptery. Tester zegarowy jest podobny do zegara modułowego ale to zupełnie co innego :-D Służy tylko do diagnostyki.

• #159 13 Gru 2010 23:03
    dakin11
    Poziom 21  

Zgadza się sprzedaje ale ciekawe co to jest. Wolał bym sam zrobić i się upewnić niż wydać na niewiadome 200 zł. A wiesz może co w nim siedzi czy to jest jakiś skomplikowany układ czy to po prostu interface K. Pamiętam że za pomocą jednego albo drugiego zegara mogłem skasować wielokrotne niepowodzenie odpalania i odblokować je. :) i gdzie się ten interface podłącza.

Dodano po 7 [minuty]:

A w dodatku z opisu sprzedawcy wynika ze to jest zwykły interface K z napięciem pracy na 12 i 24V prawdopodobnie redukowane przez stabilizatory.

• #160 15 Gru 2010 19:34
    mikus2005
    Poziom 9  

Witam
    Mam eberspechera D3WZ siedzi to w Saabie 9-3 99r. Pytanie czy ktoś wie skąd pompa paliwa dostaje napięcie bo przewody przy dogrzewaczu są niewykorzystywane. Pompkę sprawdziłem, działa ale po podłączeniu do instalacji cisza.

• #161 15 Gru 2010 23:19
    dakin11
    Poziom 21  

A sam piec się załącza ? jeśli tak sprawdź przewodność przewodów pompki na 3 i 4 pinie wtyczki kolory przewodów 2 zielone. A "przewody w dogrzewaczu są nie wykorzystane" to jakie miałeś na myśli przewody ?? może są oderwane pozdrawiam.

• #162 16 Gru 2010 07:57
    mikus2005
    Poziom 9  

Piec oddałem do naprawy, wymienili świecę i odpalili go na "stole" Te przewody do pompki to fabryczna kostka dwu pinowa wychodząca z piecyka u mnie nie jest wykorzystywana.
    Domyślam się, że piec jest sterowany Canem a w serwisie może podłączyli go "na krótko" i sterownik jest zablokowany stąd cisza.

• #163 16 Gru 2010 15:53
    mikus2005
    Poziom 9  

Tak gwoli wyjaśnienia, pojechałem podłączyć się do komputera, pokazało błędy, po skasowaniu ożyło

• #164 20 Gru 2010 17:02
    gremlin.tz
    Poziom 9  

a jak nie ma piec połączenia z ogd2 w samochodzie można wyciągnąć pin diagnozy i podpiąć się bezpośrednio do kabla obd2 ??? i wtedy vagiem zdiagnozować??

• #165 05 Sty 2011 12:13
    krzychu_s1
    Poziom 2  

Do andrzej104. To urządzenie jest od Forda Fokusa C-Max. Napisz jak zakończyła się twoja przygoda z tym webastem. Posiadam takie samo w moim C-Maxie i też nie działa. Opis wtyków by się przydał ........

• #166 05 Sty 2011 20:36
    andrzej104
    Poziom 11  

Witam KRZYCHU s1. Wszystkie informacje jakie uzyskałem są na poprzedniej stronie :5: ale to pewnie już czytałeś i nie będę przepisywał. Dotyczy to podłączenia po canie , jeśli masz analogowe to na innym forum znalazłem takie : czerwony- +, brązowy - , zielony z masą pompka, niebieski- sygnał załączenia, niebieski z białym - diagnoza. Zaznaczam ze to podłączenie nie jest pewne, i ja bym Ci radził abyś nie ekperymentował. Jeśli masz zamontowany piecyk to może zacznij od sprawdzenia zasilania, bezpieczników, jeśli to będzie O.K to szczytaj błędy będziesz znał usterkę. Mój piecyk dałem do serwisu, stwierdzili że sterownik padnięty. Pozdrawiam i powodzenia daj znać czy działa!

• #167 06 Sty 2011 13:39
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Witam . Czy znawcy tematu moga cos powiedziec o tym dogrzewaczu. Ubieglej zimy pytalem skilarka ,ale nie odpowiedzial,i lezy to do dzisiaj nie zamontowane . Interesuje mnie czy jest to sterowanie analogowe / uniwersalne/ czy tez moze cyfrowe. Nie podlaczalem bo jest nowe i nie chcialem czegos sknocic

Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek

• #169 10 Sty 2011 05:58
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Dzieki . Co na schemacie oznacza skrot "ECC pin 69 i pin 6"- sterowanie przekaznikami 8 i 13 ?

• #170 12 Sty 2011 07:39
    szuter79
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam czeroprzyciskowy programator eberspacher, podłączony do D3wz rozbudowanego do ogrzewania postojowego, juz kilka raz miałem problem z zablokowany sterownikiem, za każdym razem wizyta w servisie pomagała, czy macie namiar na jakieś urządzenie diagnostyczne którym sam bym to zrobił?
    czy zegar modułowy eberspacher 5 przycisków kostka 12 pinow (nazywany również: sterownik z programatorem) może odblokować sterownik czy tylko pozwala odczytać kody usterek?

• #171 12 Sty 2011 15:10
    wurba
    Poziom 11  

Na 5-tej stronie podałem link do instrukcji w której opisane są zegar modułowy i tester zegarowy wraz z opisem kodów. Co prawda tester jest na 8-pin, jednak postaram się poszukać czegoś na 12 pin.
    Odnośnie samodzielnego kasowania błędów w ...3WZ to skontaktuj się z kol. Stefanek1, który też tu miał swój udział.

No znalazłem. 12 pinowy zegar na stronie 38 i 42.
    http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=...QJL46f1XQ&sig2=a_59bAHf3PIrsWapEUuqXw&cad=rja

• #172 22 Sty 2011 16:53
    sponsi
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    webasto eber d1lc
    Mam taki problem w samochodzie scania z orginalnym sterownikiem na scianie, webasto grzalo bardzo mocno, lecz po okolo 5-10 minutach sie wylanczalo, wyjolem je wyczyscilem wymienilem uszczelke sitko i wate, wlozylem spowrotem, startowalo odrazu na mocnym nadmuchu, ale wogole nie podawalo paliwa i zalanczala sie pompka wiec stwierdzilem ze pewnie padl ten sterownik w srodku, mialem na warsztacie drugie takie samo webasto z kablami ale bylo na inna kostke, ale te dugie miala cale kompletne kable wraz z pokretelem do wlanczania, stwerdzilem ze podlacze je pod zasilanie pod luzkiem tam gdzie bylo orginalne podlaczone i pomke paliwa tez wpialem pod te same kable, odbylo sie bez rozprowadzania kabli, ale niestety problem jest ten sam wlancza sie grzeje pieknie ale po ok 5-10 minutach odrazu odlancza pompke i sie zaczyna studzic i gasnie. a i pompke tez podmienialem bo mialem od starszej scani 113.
    Prosze o pomoc czy to mozliwe ze bedzie blad w kiablach tych ktore zostaly od starego webasta.

• #173 22 Sty 2011 22:58
    andrzej104
    Poziom 11  

Witam. Kolego jeśli wentylator lekko i cicho się obraca to sprawdż wlot powietrza do piecyka , może się przegrzewa i wyłącza .

• #174 25 Sty 2011 15:52
    sponsi
    Poziom 8  

Wszystko wpozadku jest z wlotem powietrza, u mnie jest dluga rura pod luzkiem

• #175 28 Sty 2011 09:24
    TrempeS
    Poziom 11  

Witajcie
    Mam piec d4wsc, sterowany analogowo i zegarek mini
    Piec startuje na ok 2 minuty i koniec
    Pompa paliwa pracuje, pompa wody też, piecyk robi sie gorący
    Proszę o informacje czy sam moge zrobić diagnoze przy pomocy np. żarowki
    Kody błedow już znalazłem na elektrodzie.
    Pozdrawiam

ps. A moze wystarczy zresetowac tylko sterownik?

• #176 28 Sty 2011 16:44
    artur00
    Poziom 25  

TrempeS napisał:
    Witajcie
    Mam piec d4wsc, sterowany analogowo i zegarek mini
    Pompa paliwa pracuje, pompa wody też, piecyk robi sie gorący
    Proszę o informacje czy sam moge zrobić diagnoze przy pomocy np. żarowki
    Kody błedow już znalazłem na elektrodzie.
    Pozdrawiam

ps. A moze wystarczy zresetowac tylko sterownik?

Witam
    Trochę mało dokładny ten opis.
    Code:

Tzn. po 2 minutach wszystko się wyłącza ? Piec gaśnie, pompy stają ?

• #177 29 Sty 2011 08:57
    heruur
    Poziom 10  

Witam co to może być webasto thermo top C analog odpala pracuje po czym błąd non start i koniec pracy.

• #178 20 Lut 2011 09:02
    henryk052
    Poziom 2  

Witam
    Po dlugich probach udaje mi sie cos napisac w Forum elektroda.

Mam klopoty z ogrzewaniem postojowym.
    To zalazlem na tabliczce.

webasto
    00 0018 03 1232
    90018
    5 kW
    Diesel

Jest fabrycznie zamontowane w Golf V
    Teraz ma dokladnie 5 lat.

Najpierw chcialbym sam poprobowac i szukam dokumentacji.
    Znalazlem tu PDF ale mam klopoty zeby ja otworzyc.

Jakby mi mogl ktos to poslac na moj E-Mail
    Max100(malpa)op.pl

Dziekuje bardzo

Henryk

• #179 23 Lut 2011 22:46
    seatman
    Poziom 2  

witam.
    mam problem z odpalenim pieca w saet alhambra.
    sterowanie zablokowane w wyniku nieudanych prób załączenia grzania.
    wymieniłem dziś sztyft żarowy i chciałem to sprawdzić . nie mam w tej chwili dojścia do jakiegoś fachowca z kompem , a słyszałem że można zresetować błędy przez odłączenie akumulatora. pytanie którego małego pod siedzeniem czy dużego pod maską ? i jakl to zrobić ?

• #180 27 Lut 2011 14:23
    miler80
    Poziom 34  

Odepnij poprostu kostkę przy ogrzewaniu, ale i tak nie odblokujesz sterownika.