Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek

GRISZA14 09 Jul 2018 11:23 354000 527
Texa Poland
  • Texa Poland
    tomek7040
    Level 12  
    No i nowe nie dobre informacje... Tak jak mówiłem zabiorę się wieczorem, i zabrałem... Po pięciu próbach, podłączyłem laptop i... Pokasowałem błędy w cim, instruments, parkpilot i jescze w kilku modułach. Włączyłem piec startuje, i tak jak zwykle wyłączył się... Skan iiii... OMG Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek
    Zestaw błędów...
    Czy Waszym zdaniem będzie to wina tylko sterownika pieca? Jest możliwość że moze coś w aucie pod obciążeniem nie domagać???
    dkosowa1
    Level 11  
    Witam Panowie

Mam taką sprawę: chce sobie dolozyc ogrzewanie postojowe do mojego Vivaro z 2012roku, ma to byc pelne ogrzewanie ze stareowaniem dmuchawa nawiewu. Problem polega na tym ze na miejscu u mojego znajomego lezy praktycznie nówka Eberspacher D5S nr 252634 z pomka paliwa, wody, przewodami wodnymi itd z vivaro. Czy ktos z Was jest mi stanie powiedziec czy to jest dogrzewacz czy pełne ogrzewanie? dodam ze przy tym piecu na kabelku wisi czujnik temperatury zewnetrznej z czego wnioskuje ze to chyba dogrzewacz ale moze ma on tez dzialajace wyjscie na dmuchawe??
    Nie mogę nigdzie znalezc schematu do typowo tego pieca a nie mam mozliwosci wziac piec na probę i sprobowac go uruchomic...
    Mam schemat ale tylko do d5S 252526 z ktorego wynika ze 252526 to pelne ogrzewanie.

Drugie szybkie pytanie, czy klasycznym zegarkiem 221000323600 jestem w stanie sprawdzac/kasowac ewentualne kody bledów i odblokowac sterownik czy nie ma on takiej mozliwosci??
    Z tego co wiem to ten nowszy easystart T 221000328800 ma taka mozliwosc.
  • Texa Poland
    tomek7040
    Level 12  
    Co do mojego wcześniejszego wątku, okazało się ze jest problem w uec, po podlączeniu bezpośrednio pod aku piec pracuje normalnie. Dorobiłem przyłącz do aku plus bezpiecznik i tak zostawiłem i działa.
    psilos1
    Level 32  
    Witam mam piec eberspacher z T4 B2L po podłączeniu na stole zaczyna działać i po kilku minutach nagle wyłącza się -bez zapalenia czerwonej kontrolki,co może być przyczyną? Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek [img-6]
    psilos1
    Level 32  
    kkknc wrote:
    Bez diagnozy możesz tylko dalej gdybać.

Ten model podobno nie ma diagnostyki...podejrzewam któryś z czujników ale nie znalazłem danych serwisowych
    psilos1
    Level 32  
    kkknc wrote:
    Schematy są.

Do tego modelu schematu nie zmalazłem...
    dastin4
    Level 12  
    Mam dogrzewacz w oplu Vectrze c 1.9 TDI 120 km eberspachera D5WZ z 4 pinowa kostka.
    Mechanicznie sprawny. Po skasowaniu maksymalnej liczby uruchomień i przekręceniu kluczyka słychać w dogrzewaczu pstryknięcie przekaźnika i tyle.
    Szukam schematu elektroniki. Czy ktoś jest w stanie pomóc?
    Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek
    Miand
    Level 21  
    Diagnoskop (najlepiej TECH lub coś dedykowanego do OPLA) odczyt błędów i parametrów. Jeżeli pamięć czysta a parametry poprawne to leży elektronika.
    Z czasem niestety sypią się kasety.
    dastin4
    Level 12  
    stanisławpiotr wrote:
    Proszę poniżej serwisówkę:

Wielkie dzięki.
    michał15ooo
    Level 12  
    Witam wszystkich.
    Powodem blokowania się sterowników D1LCc w SCANII po rozpoznaniu błędów 12,13, 15 jest uszkodzony czujnik płomienia ten z niebieskimi kabelkami.
    Dla dociekliwych informacja.
    Czujniki się starzeją i zmieniają swoją charakterystykę (rezystancja w funkcji temperatury) a to właśnie ten parametr jest używany jako sygnał rozpoznania płomienia.
    Stefanek1
    Level 26  
    dastin4 wrote:
    Mam dogrzewacz w oplu Vectrze c 1.9 TDI 120 km eberspachera D5WZ z 4 pinowa kostka.
    Mechanicznie sprawny. Po skasowaniu maksymalnej liczby uruchomień i przekręceniu kluczyka słychać w dogrzewaczu pstryknięcie przekaźnika i tyle.
    Szukam schematu elektroniki. Czy ktoś jest w stanie pomóc?
    Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek

W dogrzewaczu, ani w jego sterowniku nie ma przekaźnika, potrzebna diagnoza i odczyt błedów.
    michał15ooo
    Level 12  
    Witam.
    Diagnoza dogrzewacza w oplu c tylko CAN za pomocą TECH2 lub OPcom.
    Najczęstrza przyczyna niesprawności dogrzewacza to sterownik.
    Naprawa samego sterownika jest problematyczna bo nie można go dokładnie przetestować na warsztacie .Uruchomić ogrzewanie można tylko w aucie za pomocą magistrali CAN.