Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fotel scania. Szukam wsadu do procesora 68hc11.

adrian1201 15 Apr 2006 13:35 17136 44
 • #31
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Tak.
  Niestety też w tej obudowie (muliwatt) Zrobiłem takiego "pająka" aby zmieścił się w tej puszce.
  Sprawdzalem w sklepie w którym kupowałem niestety nie mają ani smd ani multiwatt. A to już roczek minął, to może mają prawo nie zamawiać :?:


  Już mają "link do strony" drogi ale co poradzić.
 • #32
  TomekKrawczyk
  Level 16  
  Niestety w tym sklepie ten układ jest tylko w ofercie, ale fizycznie go nie mają. Mam pytanie.Czy ten wsad zamieszczony na elektrodzie jest sprawny? Bo mój całkiem inaczej wygląda.
 • #33
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Nie wrzucalem wsadu. U mnie padal przeważnie driver.
  Robię pająka na tym multiwacie i tyle. Nie da się zamówić smd chyba że gdzieś w Malezji lub w Chinach :D
 • #34
  TomekKrawczyk
  Level 16  
  Chodzi mi o ten wsad który można pobrać w tym temacie kilka postów wcześniej.Chodzi o to że mój wsad znacznie różni się od tego umieszczonego przez kolegę @Florciu i chciał bym sie dowiedzieć czy jego bin okazał się dobry czy też jest wadliwy.Pozdrawiam
 • #35
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Może są zapisane wartości pamięci ustawień, i dlatego będzie inny wsad. Wyślij PW do kolegi @Florciu.
  Czym odczytaleś wsad?
 • #36
  Florciu
  Level 15  
  Z tego co pamiętam to czytałem to programem dosowym i interfejs na max232,Xprog też to czyta,nieudało mi sie tego zrobić bo samochód musiał jechać w trase.Uszkodzone było wyjscie w driverze ELMOS.
 • #37
  TomekKrawczyk
  Level 16  
  Witam.W moim sterowniku wysypał się wsad.Po wgraniu wsadu kolegi @Florciu,sterownik ruszył i działa prawidłowo już ponad dwa tygodnie.Dziękuje wszystkim za pomoc.Pozdrawiam
 • #39
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  To jest usterka mechaniczna. Wysokością fotela steruje powietrze; elektrozawór masz do du..y. No może.., ale to rzadko czujnik położenia. Ale generalnie po wyłączeniu zasilania fotel powinien opaść, jeśli nie, to jest winne temu........wpierw powietrze a na końcu elektryka.
 • #41
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Wypnij brązowy przewód pneumatyczny z zaworu do poduszki i sprawdź czy zawór nie przepuszcza powietrza. Jesli zawór ok, uszkodzony może być przewód do czujnika. Najlepiej całkowicie go wypiąć, fotel musi opaść. Jeśli nie opada uszkodzone mogą być przewody do czujnika.
  Następnym krokiem sprawdzenia tej usterki: należy wypiąć zasilanie elektrozaworu i powietrza na tyle aby ciśnienie zeszło z poduszki, podpiąć ponownie powietrze bez podłączania zasilania elektrycznego zaworu. Jeśli fotel pójdzie do góry elektrozawór do wymiany.
  A sterownik może nawet być jak na fotce na początku postu czerwony i tak samo będzie pracował. Różnią się tylko funkcjami dodatkowymi.
 • #43
  SP8JZ
  Level 33  
  Dołączam jeszcze jeden wsad. Sterownik działa, odczyt 100% OK idzie bez wylutowywania zasilanie oba plusy i oryginalny kwarc. Może to bez znaczenia, ale sterownik jest świeżo po ogólnej awarii elektroniki ABS/EDC/ELC (w tym fotele) wiele innych roboty sporo zczytany przy okazji. W załączniku ROM, EEprom
 • #44
  -nobile-
  Level 16  
  Nie mogę nawiązać komunikacji interfacem na max-ie, jak powinienem zasilić procesor bo podpinam 5V pod masa-1 i 3 pin a + pod Vdd. Układ jest oczywiście wlutowany w płytę sterownika.
 • #45
  SP8JZ
  Level 33  
  przeciąć rdx txd reset

  Dodano po 4 [minuty]:

  a po co chcesz czytać eeprom te siedzenia (po przekręceniu kluczyka w pozycję ON) mówią same co je boloi jak miga LED to sterownikmjest OK