Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podświetlanie w samsungu e700

15 Kwi 2006 13:44 714 5
  • Poziom 11  
    wymieniłem taśmę, duży wyświetlacz wyświetla bez problemów, nie wiem jak z małym bo uległ uszkodzeniu (mam teraz dwa mniejsze:)) ale mam problem z podświetlaniem dużego wyświetlacza. Kupiłem taśmę z elementami ale brakowało w niej 3 elementów (porównywując z oryginalną taśmą) wymieniłem dwa z nich ale ostatni przez przypadek uszkodziłem. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy brak podświetlania to wina tego ze nie mam wlutowanego tego elementu?? a jeśli nie to co źle zrobiłem? i jak to mogę obejść, albo co mogę wstawić w to miejsce żeby mi to działało. i jeszcze jak by ktoś miał gdzieś dokładne zdjęcie tej taśmy bo nie jestem pewien jak powinny być ułożone te dwa elementy które juz wlutowałem.
  • Poziom 15  
    Witam miałem terz brak podświetlania w nowej taśmie ale były wszystkie elementy jak się okazało jak podstawiłem ze starej taśmy tranzystorek podświetlanie się pojawiło.Tranzystorek z prawej strony taśmy patyrząc z przodu ten większy.POZDRAWIAM
  • Poziom 11  
    a który to dokladnie element?? moze jakiś kolor albo specyficzny wygląd?
  • Poziom 11  
    pomocy!!! ratujcie!!! BŁAGAM!
  • Poziom 15  
    Sprawdź dokładnie czy dobrze i pewnie zalutowałeś IC1 - u mnie ten sam problkem wystąpił po tym jak "źle" przylutowałem pin 2 na tym scalaku - też nie było podswietlenia - po poprawce już jest.
    Pozdr
    D.M
  • Poziom 11  
    wymienilem taśme i wszystko gra. temat zamykam.