Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nVidia GeForce 2 MX 400 32MB TV-Out <- jak zrobic TV out?

diablo_pj 15 Apr 2006 17:01 2252 5
    diablo_pj
    Level 9  
    Mam wyzej wymieniona karte z tv outem. Zakupilem przejsciowke na chinch, podlaczylem do TV i tylko przebiegaja białe paski. Probowalem z programem TVTool ale nie wiem co dokladnie zrobic :/ Nic nie wychodzi, moglby ktos mi napisac jak dokladnie zrobic sprawe z tym tv outem? Licze na dokladne porady. Za wszelkie bede wdzieczny.
    KieChu
    Level 11  
    Witam.
    Prawdopodobnie masz ustawiony na karcie tryb NTSC, którego Twój TV nie obsługuje. Poszukaj w ustawieniach TV-Tool'a albo samej karty gdzie się to zmienia i ustaw PAL D/K (albo coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie, na niektórych sterownikach było chyba PAL-D czy jakoś tak). Możliwe również, że częstotliwość odświeżania jest za wysoka i TV nie wyrabia - kiedyś spotkałem się z takim problemem na GF2 MX 200. Ewentualnie przejściówka jest walnięta - nie opisałeś dokładnie jaka to, ale zakładam że chodzi o SVHS->CHINCH. Może lepiej przesłać sygnał kablem SVHS-SVHS?
    Pozdrawiam.
    Radysh
    Level 27  
    Można próbować uruchomić komputer podpięty tylko do TV (czyli wyciągnięta wtyczka d-sub z karty graf.). Tel. powinien pokazać przynajmniej logo startującego systemu, czasami też test post biosu choć nie koniecznie. W razie poprawnego obrazu pozostałoby tylko to, co napisał kolega wyżej.
    hajduk1234
    Level 11  
    Prosze sprawdzić przewodność kablu jak buł składanu samodzielnie:D
    ViperSW
    Level 14  
    A ja bym poradził spróbować podłączyć normalnie tak jak podłączasz tylko wyciągnąć kabel antenowy, zwłaszcza jeśli masz kablówkę! W kablówce idzie napięcie co powoduje zakłócenia, kiedyś miałem podobny problem.