Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Daewoo KOC-960P i totalna kremacja kurczaka :(

16 Kwi 2006 03:56 3730 6
  • Poziom 12  
    Niedawno moja żona wstawiła do wspomnianej mikrofali kurczaka (podobno na 30 minut) i wyszła do pracy. Nie wiem, czy nie zadziałał timer, czy były to może 3 godziny... Rezultat (poza czarnym osadem na ścianach i smrodem utrzymującym sie w domu kilkanaście dni): w metalowej komorze zostały wypalone trzy dziury o średnicy ok. 1 mm (w pobliżu wylotu magnetronu).
    Po fakcie włączyłem na chwilę urządzenie, ale kiedy zauważyłem iskry biegnące od tych dziur do talerza, straciłem odwagę i wyłączyłem zasilanie.
    Pytanie do Kolegów brzmi: czy takie uszkodzenia podlegają naprawie, czy może dać sobie spokój i wspomóc tą kuchenką panów złomiarzy???
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    jeśli dziury są w płytce mikowej to wstawiasz nową płytke a jeśli w blasze to raczej panowie będo dumni ze znaleziska bo w końcu na "beczke" starczy a może i na dwie ;)
  • Poziom 12  
    Dzięki za szybką odpowiedź: tak jak pisałem, wypalona blacha :(
    Jakiś market się ucieszy z nowego klienta, a panowie, którzy obstawiają rejon (notabene całkiem sympatyczni goście) walną sobie za moje zdrowie...

Szkoda, bo rok raty spłacałem :cry:
  • Poziom 22  
    sprawdź w tym wylocie magnetronu czy jego koniec nie jest upalony, jeśli nie jest to wyczyść dziury do zdrowej blachy, wymyj denaturatem wymień płytkę mikową która osłania wylot magnetronu(jeśli jest zniszczona),pomaluj defekty farbą chemoutwardzalną i unikaj pieczenia kurczaków bo to nie zdrowo w MV....
  • Poziom 16  
    Dla mnie trochę dziwnie to wygląda. Na razie nie kupowałbym nowej. Spróbuj wyczyścić wszystko do czysta, żadnych zwęgleń ani w komorze, ani w falowodzie ani na antenie magnetronu. Osłonę falowodu też usuń - (chyba będzie potrzebna nowa - mikanit www.tme.pl). Wstaw dobre pół litra wody w zwykłym cienkim szkle tj. żaden arcoroc itp.
    Włącz na 30sek pełnej mocy. Jak bez efektów specjalnych i grzeje normalnie, to wstaw nową osłone falowodu i tyle.

PS.: Mikrofalówka NIE JEST urządzeniem do pracy bez nadzoru!!!-
    To są duże moce i zawsze ryzykowne będzie pozostawienie bez nadzoru.
    Nawet jak jest opcja opóźnionego startu!
  • Poziom 33  
    Sadze ze stało sie to dlatego, ze wyparowala cala woda z kurczaka i wowczas magnetron nie miał odpowiedniego "odbioru fal" i wypalil dziury w sciankach.
    Słyszałem kiedys od znajomego, ze chcial sobie podgrzac kawe, wlozyl na 1,5min filizanke ze spodeczkiem, a na spodeczku zostawil lyzeczke. Potem przyszedl i łyzeczka byla zespawana ze scianką :0.
    Za to jesli chodzi o pozytywne dzialanie mikrofali, to jest sztuczka ze starym chlebem. Jezeli mamy stary, ale jeszcze nie skamienialy chleb, to grzejemy go w mikrofali przez pare minut. Chlebek robi sie jak nowy, pachnący, chrupiacy, prosto z piekarni :) Na bułki cos to słabo dziala, ale dziala.
  • Poziom 12  
    Serdecznie dziękuję wszystkim za porady.
    Z powodu przeprowadzki musiałem kuchenkę odłożyć ad acta i dopiero wczoraj ponownie do niej usiadłem. Pomogło dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie osłony wylotu magnetronu. Dziury w klatce pozostały, ale nie emitują już iskier.