Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG9965 nie domywa naczyń

max551 16 Kwi 2006 10:01 12968 6
  • #1 16 Kwi 2006 10:01
    max551
    Poziom 9  

Problem jest następujący: po myciu naczyń tabletka umieszczona w kasecie często nawet nie wypada z niej do środka zmywarki, chociaż klapka kasety jest otwarta.Są sytuacje,że tabletka leży na dole komory myjącej ale jest w stanie nierozpuszczonym.Używam tabletek Somat z żółtym wkładem w środku lub Brillant Expert.Sprawdzałem dysze, nie są zatkane, ramiona obracają się swobodnie, woda dochodzi i zmywarka grzeje wodę normalnie.Nie brakuje soli i nabłyszczacza.Po myciu naczynia są niedomyte, widać smugi i osad na naczyniach.Wcześniej było wszystko O.K.Nie potrafię znaleźć powodu takiego stanu rzeczy.Za pomoc z góry dziękuję. ZK

---------------------------------------------------------------------------------------------

Zapomniałem dopisać,że chodzi o zmywarke Whirpool ADG9965

Moderowany przez skryn:

Posty scaliłem.

2 6
  • #3 16 Kwi 2006 15:44
    PBK
    Specjalista AGD

to dziwne co mówisz bo po pierwsze jesli smigła się obracają jesli zmywarka grzeje wodę i nabiera ja odpowiednią ilość
    to siłą zeczy tabletka musisię rozpuscić
    no chyba ze jest jakas z kamienia

jedynie co mi przychodzi do głowy to
    zdemontowac smigła
    i barrrdzo dokładnie je poczyscić
    i ustawić inną dawke nabłyszczacza
    to tyle
    aa jeszcze wazna sprawa
    sprawdzić czy pompa dobrze ściąga wode ze zmywarki

0
  • #4 16 Kwi 2006 20:40
    eeban
    Specjalista AGD

Przesunąć górny kosz w wyższe ustawienie aby nie blokował klapki dozownika(taki mankament)

2
  • #5 17 Kwi 2006 08:00
    agd3000
    Poziom 11  

proponuje wrzucic tabletke do srodka zmywarki

0
  • #6 18 Kwi 2006 10:32
    libretto4
    Specjalista AGD

Witam. Proponuję sprawdzić czy nie są zapchane sita na dnie zmywarki (filtr również). Jeżeli nie będzie odpowiedniego ciśnienia wody ze śmigieł to tabletka nie zostanie wypłukana. Samo otwarcie klapki czasami nie wystarczy, ponieważ tabletki są zazwyczaj kiepskiej jakości i wystarczy kropla wody i się przyklei. Ciśnienie powinno ją wypłukać do komory. Zakładamy, że śmigła są ok - proponuję sprawdzić czy się wogóle obracają (tylko ostrożnie, żeby się nie pochlapać przy otwieraniu drzwi).

0
  • #7 18 Kwi 2006 12:38
    mattek2
    Poziom 10  

Miałem podobny problem z ADP 539 pobierała za mało wody nie domywała naczyń nie kręciło sie górne śmigło ,tabletka była nie rozpuszczona.Dolej 1 do 2 litrów wody i zobacz czy problem ustąpił.Przeczytaj w dziale poczatkujący serwisanci tematy z dn.15 paźdźiernika 2005.Ja miąłem przytkaną rurkę znajdującą się pod zmywarką

4