Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zgrzewarka kondensatorowa-pare pytań

panmechanik 24 May 2006 21:12 24501 33
 • #31
  electronictubes
  Level 21  
  witek17 wrote:
  to blacha aluminiowa, 2 mm grubości, kondensatory dokręcałem kluczem, wiem że aluminium lubi "płynąć" :cry:, liczę na to, że kondensatory też się zgrzeją z płytą na której są zamocowane

  Witam
  Pod kondensatorami to będzie dobrze, tylko zbiorczy odpływ minusa z baterii trzeba dobrze przemyśleć jak zrobić. Są podobno specjalne złączki, jakieś łączniki do tych celów, zgrzewane aluminiowo-miedziane, energetyczne, ale szczegółów nie znam tylko słyszałem o tym. Nie można łączyć w prosty sposób aluminium na styk z miedzią bo to długo nie pochodzi, wcześniej czy później wda się korozja elektrochemiczna i to w najlepszym wydaniu.
  Działaj, idzie w dobrym kierunku.
  Pozdrowienia
 • Relpol przekaźniki
 • #32
  fioletowy
  Level 12  
  Pomysł co do stycznika załączającego, a może by tak BENDIKS od rozrusznika słusznej mocy albo nawet dwa bendiks'y.
 • Relpol przekaźniki
 • #33
  Paweł W.
  Level 15  
  panmechanik wrote:
  Witam zamierzam zbudować zgrzewarke kondensatorową i tutaj pare pytań czy lepiej jest zastosowac jeden kondensator(http://www.allegro.pl/item95861306_kondensator_1_farad_elektronika_blue_led_profitexx.html) o pojemności 1F i napieciu 13V czy serie kondensatorów o łącznej pojemnosci 0.66F i napięciu 12V co będzie lepiej zgrzewać i co będzie bezpieczniejsze??oraz czy ktoś posiada schemat zasilacza do szybkiego ładowania kondensatorów z precyzyjną regulacją napięcia??oraz inne ciekawe strony z wyjątkiem tej http://www.philpem.me.uk/welder/


  Witaj.

  Np. w zgrzewarkach do termopar kondensatory mają pojemność 6800/10000mikroF/63V, energia oddawana jest poprzez tyrystor 50A, w zgrzewarkach do kołków ta pojemność jest dużo większa ok 150 tys. mikroFaradów na 100/120V tutaj moc też oddawana jest przez tyrystor 125A/250A. Ładowanie kondensatorów odbywa się przez przetwornicę by na nich uzyskać odpowiednie napięcie.
  Także do tych pojemności o których piszecie jest daleko. Urządzenie mniejszej mocy zasilane jest z akumulatora, a większe z sieci.

  Pozdrawiam.
 • #34
  retrofood
  VIP Meritorious for electroda.pl