Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ds18b20 bot gg. W statusie ma pokazać odczytywaną temperaturę.

MORT 16 Kwi 2006 12:20 1211 4
  • #1 16 Kwi 2006 12:20
    MORT
    Poziom 24  

Mam pytanko. Jak zrobic bot gadu gadu pod windowsem umozliwiajacy pokazywanie w statusie temperatury odczytywanej z 2 sztuk ds18b20??

0 4
  • #2 16 Kwi 2006 12:39
    Samuraj
    Poziom 35  

Pod windowsem nie będzie to takie proste, choć nie mówie ze nie możliwe.
    Jeśli chodzi o windowsa to należało by napisac własnego klienta GG i w nim wbudować funkcje odczytu temperatury z Dallasów a potem tylko zmiana statusu. Wszystko jest do zrobienia, tylko trzeba trochę posiedzieć i no znać prznyajmniej C.
    O wiele prościej jeśli chodzi o linuxa, tam są gotowe klienty GG, do tego są gotowe programy realizaujące odczyt dancych z Dallasa. Wystarczy przekierowac strumień danych, choćby Cronem i co minute uaktualniać statu. O wiele łatwiejsze.:D
    A i uprzedze kolejne pytanie z tego co wiem GG nie obsługuje funkcji wtyczek, i na tym kliencie nie widze możliwości rozwiązania tego problemu.
    Z tego co się orientuje PowerGG miał funkcje wtyczek więc tam by pozostała kwestia napisania odpowiedniej wtyczki, odpada problem pisania klienta.

0
  • #3 16 Kwi 2006 13:34
    MORT
    Poziom 24  

Znalazłem tez taki projekt w internecie http://harvester.iglu.cz/win/index.php?nielicz=1
    Problem polega na tym ze serwer na ktorym bedzie to uruchomione działa na winNT :/ a to ze pod Linuxem jest to prosta sprawa to zauwazalem bo samego softu i mozliwosci na kazdym kroku jest tyle ze szok :d

0
  • #4 18 Kwi 2006 00:09
    kompiler
    Poziom 10  

Witam, jeśli programujesz w Delphi to możesz ściągnąć sobie komponent ComPort do komunikacji komputera przez port COM oraz THGG do obsługi protokołu GG, komponenty te są łatwo dostępne (free) i jest w necie dużo dokumentacji do nich, mając takie narzędzia możesz sobie samemu z powodzeniem napisać klienta GG nie tylko z odczytem temperatury ale co tylko przyjdzie Ci do głowy, można również napisać program który będzie odczytywał temperature i zapisywał ją do pliku tekstowego, a do GG ściągnąć wtyczkę która będzie co pewien czas zmieniała status na podstawie zawartości pliku tekstowego (coś na zasadzie wtyczki która czyta aktualnie graną piosenkę w winampie, kiedyś ją używałem).

0
  • Pomocny post
    #5 18 Kwi 2006 16:43
    yakuza_2000
    Poziom 20  

A jeśli programujesz w Visual Basic to polecam: http://ggsender.ovh.org/ do GG, a kontrolkę MsComm do komunikacji z ds18b20

0