Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BR do 48 litrów i STX-27-300-4 i pytania o suba

nelik1987 16 Kwi 2006 15:15 998 3
  • #1 16 Kwi 2006 15:15
    nelik1987

Poziom 31  

Jak w temacie jaki mam dać BR do subwoofera 48 litrów z głośnikiem stx 27-300-4 do samochodu

drugie pytanie brzmi jak mam rozmieścić według was 3 elementy na sześciennym subwooferze?? mam do umieszczenia głosnik panel tylny i BR czy mam zrobić tak że głosnik bedzie z przodu, panel z boku a BR z drugiego boku, lub głosnik z przopdy panel i br na jednym boku lub głośnik z przodu panel na górze a brz z boku kombinachjo jest wiele wykluczam tylko jedną gdzie głosnik i BR sa na przeciwległych ścianach co jest niedpouszczalne

czy do pociagniecią zasilania z akumulatora mogę użyć kabla 3x1mm^2 3 dlatego ze 1 to bedzie 12 V, drugi GND a trzeci od radia do subwoofera bedzie łączac subwoofer czy kable zasilania powinny być grubsze mam wzmaka na TDA7294 około 90-100 W

0 3
  • #2 16 Kwi 2006 16:27
    djbolo
    Poziom 31  

A może zastosować obudowę o przekroju trapezu prostokątnego? Wówczas na jednej z bocznych ścian umieścić otwór, ale jakoś tak chyba za duża ta objętość. W każdym razie strojenie może być 45-48Hz. Przy średnicy 10cm, długość rurki 16-17cm to żaden problem.

Zasilanie kiedyś rozwiązałem w nieco inny sposób. W ramach oszczędności (i tymczasowego sprawdzenia) wziąłem od akumulatora sam +, a - z np. dowolnej śruby w bagażniku i działało bez problemu. Oczywiście pobudzenie wzmacniacza było w sygnałowym kablu chinchowym - taka "cienka linka" między kanałami.

0
  • #3 16 Kwi 2006 18:34
    nelik1987

Poziom 31  

djbolo napisał:
    A może zastosować obudowę o przekroju trapezu prostokątnego? Wówczas na jednej z bocznych ścian umieścić otwór, ale jakoś tak chyba za duża ta objętość. W każdym razie strojenie może być 45-48Hz. Przy średnicy 10cm, długość rurki 16-17cm to żaden problem.

Zasilanie kiedyś rozwiązałem w nieco inny sposób. W ramach oszczędności (i tymczasowego sprawdzenia) wziąłem od akumulatora sam +, a - z np. dowolnej śruby w bagażniku i działało bez problemu. Oczywiście pobudzenie wzmacniacza było w sygnałowym kablu chinchowym - taka "cienka linka" między kanałami.

Co do skrzyni to już am ją zrobioną i jest to sześcisan prawidłowy a kable jednak chce poproswadzić bezpoścrednio od aku bo jak mam jeden prowadzić too i 2 mogę poprowadzić, w tym w zmacniaczu co ja mam potrzebne do jego właczenia jest zasilanie z radia naprzykład z zasilania mechanizmu anteny czyli jak się radio właczy to bedzie tam 12 V o tym samym wzmacniacz się właczy czy dobrze myślę czy po właczeniu radia pojawi się tam 12 V i bedzie tam cały czas bo chciałem jeszcze robić diodę własnie na tym 12 V od antenty informująca o pracy subwoofera a jak się wyłaczy radio to dioda zgaśnie czy tak mogę zrobić??

0
  • #4 16 Kwi 2006 19:19
    djbolo
    Poziom 31  

Nie pamiętam jak to dokładnie z tym pobudzeniem było, ale jak ktoś tego w radiu nie miał, to zazwyczaj normalnie + od aku pod to podłączał.

0