Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polkolor Digitech STV 7055 -strojenie kanałów

SNG 16 Apr 2006 16:46 1079 4
 • #1
  SNG
  Level 10  
  Witam, czy ktoś może wie jak w tym telewizorze stroi się kanały ? Niestety nie posiadam instrukcji, byćmoże ktoś posiada instrukcję do tego TV ( wystarczy opis strojenia kanałów), ewentualnie byłby tak miły i opisał to tutaj w kilku zdaniach.

  Pozdrawiam, SNG
 • #2
  SNG
  Level 10  
  To co nikt naprawdę nie wie? Panowie ...
 • Helpful post
  #3
  kibic2005
  Level 17  
  Na pilocie przycisk "C"uruchomi linijkę na dole ekranu . Wpisać nr kanału wybrać system /fonia/ i zatwierdzic klawiszem "M" na klawiaturze lokalnel /przy wył.sieciowym/.
  Koniec.
 • #4
  SNG
  Level 10  
  Dzięki za pomoc, ale jeszcze jedna rzecz, jak się w tym TV stroi (wyszukuje) kanały - bo to co opisałeś to jak rozumiem przepisanie już znalezionego kanału TV do kanału w telewizorze. Czy jedyna możliwość to przyciski "Fine tune" czy jest jakaś opcja co sama automatycznie wyszukuje kanały - np z kablówki?

  Pozdrawiam, i dzięki za pomoc.
 • Helpful post
  #5
  kibic2005
  Level 17  
  Od kablowej dostaniesz wykaz programów i kanałów na jakich są w sieci rozprowadzane. Znajdziesz 70% programów po wpisaniu nr kanału.
  Pozostałe trzeba znależć wpisując nr kanału i następnie przyciskiem "Fine tune" dostroić do stacji /chodzi o to że częstotliwości na UHF tzn kanały 21 do 69 odpowiadają zachodnie i nasze są takie same a częstotliwości kanałów na VHI i VHIII i S sa przesunięte o kilka MHz w zalezności od kraju i standartu/.
  Jeśli robisz to pierwszy raz to trochę czasu Ci zajmie. Pomocny jest wykaz stacji i kanałów a czasem częstotliwości na jakiej nadaje konkretna sieć.