Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCIM Europe 2019
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do klawiatury radiowej.

Devil92 16 Kwi 2006 18:03 1231 4
  • #1 16 Kwi 2006 18:03
    Devil92
    Poziom 11  

No tak jak w temacie mam problem z tym że za szybko kończą mi sie baterie. No i z tego powodu zaprojektowałem zasilacz, tylko narazie niemam części i mam takie pytanko:
    -Czy ktoś mógłby sie przyjżeć temu schemacikowi i powiedzieć co trzeba zmienić. No bo niechciałbym zepsuć klawi za 256zł

Z góry dzięki.
    Pozdrawiam Devil92

0 4
  • #2 16 Kwi 2006 18:09
    -RoMan-
    Poziom 42  

Schemat świadczy o bardzo małym doświadczeniu i lepiej daj sobie spokój z takimi pomysłami. Kup akumulatorki i ładowarkę - jednorazowy wydatek i będziesz miał spokój na kilka lat.

0
  • #3 16 Kwi 2006 18:26
    seta1
    Poziom 27  

Witam
    Musisz podać ile baterii a raczej akumulatorów wkładasz do klawiatury, albo na jakie jest napięcie ta klawiatura, Ale zaraz, założeniem bezprzewodowej klawiatury jest wygoda posługiwania się nią, może trzeba by ją naprawić?

0
  • #4 16 Kwi 2006 19:39
    Devil92
    Poziom 11  

Do klawiatury wchodzą dwie R6 połączone szeregowo, co daje ogółem 3V.
    Tak przyznaje się niemam zbyt dużego doświadczenia w projektowaniu zasilaczy, to jest analog a ja specjalizuje sie w cyfrze, i jako tako nigdy nie miałem doczynianie z analogiem

0
  • #5 19 Kwi 2006 17:23
    Devil92
    Poziom 11  

Po przeczytaniu książki na temat projektowania zasilaczy zmieniłem troszke schemat, mianowicie:
    -Kondensatory elektrolityczne 2200uF C2 i C5 poszły papa
    -Rezystor 22K R2 poszedł do kosza
    -Diody D3 i D4 połączyłem szeregowo zamiast równolegle.

Co sądzicie teraz??

PS. ta klawia ma być zasilana z tego zasilacza a nie z bateri ponieważ ja i mój brat kochamy wyścigi no ale na bateriach to jakoś zaczyna nam potem klawia przerywać (zazwyczaj w najważniejszym momęcie)no i klapa.

PSS. Niedałem zmienionego schematu bo narazie go niemam na kompie. Jak go zrobie w Protelu to zapodam

0
  Szukaj w 5mln produktów