Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNO 1,5 warjuje. Dużo pali, zalewa świece i silnik chodzi nierówno.

16 Kwi 2006 18:18 1540 7
 • Poziom 11  
  Cześć.
  Mam uno 1,5 z 87 roku cały czas mam z nim problemy co raz to cos nowego teraz to mi pali 5l. benzyny na około 30km i ma spaliny takie białe trochę brązowe zalewa świece i silnik chodzi nierówno tak jakby nie na wszystkie tłoki ale sprawdzałem odpinając pokoleji kable i każdy tłok pracuje. Zastanawiam się nad sondo lambda. Proszę pomuzcie mi jak mam to sprawdzić.
  To jest uno na elektrycznym wtrysku gaźnikowym
 • Poziom 21  
  To jest uno na elektrycznym wtrysku gaźnikowym


  Co to jest takiego czegoś nie widziałem może typ silnika.
 • Poziom 21  
  Ten Uno jest na wtrysku - monojetronic.
  Rzeczywiście przy wyższych przebiegach miewały problemy z sondą.
  Jeśli chodzi o tą nierówną pracę to sprawdź pod kopułką aparatu - bywało, że padały uszczelniacze i olej przedostawał się z górnego wałka do aparatu i zanieczyszczał styki rozdzielacza.
  Sprawdź też poziom płynu chłodniczego i ewentualnie czy nie puszcza "baniek" na zbiorniku chłodnicy, jeśli tak to możliwe problemy z uszczelką głowicy. Nieczęsty element, ale podejdzie od Tipo i Tempry 1,6 po drobnych poprawkach.
  Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Jedną z przyczyn może być sonda lambda. Sprawdź czy napięcie z sondy zawiera się w granicach 0,3 - 1V. Dokładniejsze badanie zrobi diagnostyk, podłączy do komputerka i powie co i jak (za ok. 50 zł). Lepiej jednak wcześniej posprawdzaj stan połączeń sondy z istalacją. Czasem po zimie mogło dojść do zaśniedzenia styku we wtyczce i jest problem.
 • Poziom 11  
  A mozno to sonde sprawdzic domowym sposbem. ta sonda ma 2 kable a takiej w sprzedazy niema so tylko z 4 to jak miałbym jo podpionc.
  Zgury dziekuje
 • Poziom 17  
  Witaj ! Proponuję podjechać do warsztatu - powtarzam za kolegą ,który juz to proponował .
  Nie obraź sie ale jak widzisz tylko dwa przewody od sondy - możesz coś więcej skrzanic . Tam są sondy trzy przewody :cry: