Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroniczna płytka z układem- 235N 044 co to jest?

17 Kwi 2006 00:52 1738 4
 • Poziom 29  
  Witam
  Do czego może służyć takie rozwiązanie elektroniczne .
  Występuje w sterowaniu elektronicznym do bramy wjazdowej- aktualnie nie podłączone. Znajduje się w jednej obudowie wraz z silnikiem.
  Prawdopodobnie było podłączone na wyjścia sterujące (wyłączników krańcowych bramy. Co to za układ - 235N 044. Może ten układ zabezpiecza silnik przed nadmierną temperaturą i blokuje sterownik?
  Schemat w załączniku .
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Nie jest to czujnik Halla?Jeśli tak to może służyć jako czujnik położenia bramy w krańcowych położeniach współpracując z magnesami.
 • Poziom 29  
  Witam.:D
  Jakie to teraz proste jak mi opisałeś . Jest to zamontowane w obudowie wraz z silnikiem lecz w obudowie jest otwor (sprytnie przysłonięty )
  Na co reaguje ten czujnik Halla? (magnes?)
  Pierwszy raz spotykam takie zastosowanie jako czujki krańcowej w sterowaniu bramy.
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Czujnik Hall reaguje na pole magnetyczne i żeby działał jako czujnik położenia musi współpracować z magnesem.Takie czujniki są stosowane jako przerywacze w aparatach zapłonowych ,czujniki położenia wału korbowego w silnikach spalinowych itp.W tej bramie musi być magnesik który przesuwa się koło tego czujnika.Może być to czujnik położenia bramy albo impulsator do zliczania obrotów.Nie widziałem tego i tylko próbuję sobie wyobrazić jak w tym mechaniźmie jest to umieszczone.Ale jest to na pewno hallotron i musi być gdzieś ruchomy magnes który z nim współpracuje.
 • Poziom 29  
  Witam
  Wszystko pasuje do udzielonych porad.

  Tekst kopia poniżej . - ELFA- dostawca-
  HI 400
  Czujnik pola magnetycznego wykorzystujący efekt Halla
  Prod. Everlight
  Czujnik pola magnetycznego wykorzystujący efekt Halla, którego stan zmienia się po zmianie polaryzacji pola magnetycznego. Czujnik ma obudowę 4-pin. Posiada wyjście z 2 otwartymi kolektorami, co sprawia, że może nawet zdecydować o kie-runku ruchu. Przeznaczony np. do regulacji ilości obrotów w silnikach DC.

  Napięcie zasilania: +3 do +20 V
  Pobór prądu: 25 mA max
  Narastanie przy: +100 G
  Opadanie przy: − 100 G
  Zakres temperatur: −30 do +100 °C

  Dziękuje. :D:D.