Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o pomoc w sprawie rozładowania akumulatora

17 Kwi 2006 01:18 2060 7
  • Poziom 10  
    Witam od zimy zaczał mi sie rozładowywac akumulator mozna powiedziec ze to normalne w takich mrozach, lecz problem powtarzał sie nagminnie kilka razy ładowałem akumulator prostownikiem lecz zawsze po jednym dniu stania mi sie rozładował. Wiec kupiłem noowy akumulator i problem sie znowu zaczał pojawiac az tu nagle zaopserwowałem ze jak przyjade autem to nawet na drugi dzien słychac odgłos silnika krokowego tak jak by szukał pozycji po zgaszeniu silnika, tyle ze on szuka go az na drugi dzien i dlatego rozładowywał mi sie akumulator, czasem jest tak ze przyjade i zgasze go to wtedy silnik krokowy nie pracuje a jak za chwilke odpale go i zgasze to silnik krokowy potrafi juz bez przerwy grzechotac, resetowanie komputera nic nie daje, moze trzeba wymienic sam krokowy albo co najgorsza komputer, moze gdzies jest jakies zwarcie ale gdzie. Moze ktos z was juz sie z tym spotkał wiec prosze o pomoc.
  • Poziom 19  
    Najpierw napisz jaki samochód, rok, silnik.
  • Poziom 10  
    Jest to Opel corsa 91r silnik C12NZ 1,2 benzyna. Ostatnio wymieniałem sonde lambda bo miałem wysokie obroty a teraz jest wszystko ok ale czasem szrapie jak dodaje gazu. A ten silnik krokowy to zauwazyłem nie dawno ale rozładowania akumulatora trwaja juz z dwa miesiace odkad zaczeły sie te duze mrozyPOZDRAWIAM
  • Poziom 19  
    Jesteś w stanie sprawdzić jaki pobierany jest prąd z akumlatora w czasie postoju ? Później możesz odłączyć na chwile radio i sprawdzić i sprawdz też lampke w bagażniku. Szarpanie w tych samochodach może być związane z układem zapłonowym, przewody, świece itp.
  • Poziom 10  
    Wczesniej pisałem ze juz wiem dlaczego rozładowywuje mi sie akumulator a wiec z powodu silnika krokowego chodzi cały czas nawet po wyłaczeniu samochodu potrafi chodzic cały dzien, swiece juz dawno wymieniłem i przewody na zelowe amerukanskie, mam tez nowy czujnik temperatury, sonde lambda i silnik krokowy!!!
  • Poziom 15  
    Witam.
    silnik krokowy jest sterowny bezpośrednio przez tzw "komputer".
    samochód to nie młodzieniaszek i sterownik do niego będzie kosztował jakieś 150 200 pln.
    Tak jak radzli koledzy zmierz prąd poboru na wyłaczonym zapłonie, znajdź u złomiarzy steronik o takim samym oznaczeniu jak twoj i podmień go. Mając gwarancję rozuchową możesz sprawdzić jak auto będzie zachowywać sie na innym sterowniku.
    a co pokazuje sterownik po wprowadzeniu go w stan autodiagnosyki?.

wiecej znajdziesz tutaj:
    http://ktk.pl/forum/index.php?redir=1
  • Poziom 10  
    Panowie Panowie najprawdopodobniej bedzie to zepsuta stacyjka nie odłancza całkowicie zasilania, macie jeszcze jakies pomysły????POZDRAWIAM
  • Poziom 17  
    I jak do tego doszedłeś?