Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy 89AC activa- grzeje cały czas

3ili 17 Kwi 2006 14:20 3332 7
  • #1 17 Kwi 2006 14:20
    3ili
    Poziom 9  

witam
    mam pralke candy 89AC activa
    pralka cały czas grzeje nie zależnie czy ustawi sie 90 stopni czy da się na kranik
    sprawdziłem czujnik temperatury (ok 20 kilo ohmów w temp. pokojowej i jego rezystancja maleje wraz ze wzrostem temp. ) i myśle ż ejest OK
    sprawdziłem pokrętło do wyboru temperatury i też wyglądan na OK (na 90 stopniach rezystancja jest równa 0 Ohmów i czym nisza temp tym rezystancja wieksza)
    co może być przyczyna takiego zachowania = modół ? ? ?
    i jeszcze jedno pytanie:
    odłączyłem dzis grzałke i dałem temp. prania 90 stopni i pralka wykonała cały cykl prania mimo zimnej wody
    rozumniem wiec że osiągnięcie zadanej temp nie jest potrzebne do wykonania następnego kroku prania
    każdy cykl prania ma okreslony czas i nie ważne czy zostanie osiągnięta temperatura pralka i tak idzie dalej
    mam racje czy nie ??
    to dla nie ważne bo jesli sobie nie poradze z problemem to poprostu wstawie pt100 i termoregurator a temp. bede sobie zadawal na nim
    dziękuje i pozdrawiam

0 7
  • #2 17 Kwi 2006 15:02
    rj166
    Poziom 15  

sprawdż czy grzałka nie ma przebicia na ''0'' jeśli tak to obwód grzania zamyka się z pominięcim term. i stąd może być takie zachowanie pralki

0
  • #3 17 Kwi 2006 15:16
    3ili
    Poziom 9  

nie to nie to
    grzałka nie ma przebicia
    ale dziękuje

0
  • #4 17 Kwi 2006 15:27
    karl1982
    Poziom 14  

moduł załącza grzałke dopiero po około 10 min od startu jeżeli tak nie jest proponuje sprawdzić moduł i przekażnik grzałki

co do czujnika zgadza sie w temp pokojowej ma około 20kΩ jednak proponuje sprawdzić jego działanie przy działającym urządzeniu kiedy podłoczone jest na niego napięcie

0
  • Pomocny post
    #5 17 Kwi 2006 16:01
    luk_jag
    Specjalista AGD

witam. Kiedyś miałem podobny problem ale w moim przypadku sklejały się styki w przekaźniku.
    Warto sprawdzić.
    Pozdrawiam

1
  • #6 17 Kwi 2006 16:07
    3ili
    Poziom 9  

i tak właśnie jest, grzałka załącza sie po paru minutach
    na module tez nic nie widac, zadnych zimnych lutów nie mówiec juz o jakiś spalonych elementach
    a co z tym wykonywaniem programu: jest potrzebne osiągniecie tej temp. do wykonania kroku naprzód czy nie
    pozdrawiam

0
  • #7 17 Kwi 2006 16:13
    karl1982
    Poziom 14  

obstawiam czujnik NTC koszt niewielki
    warto wymienić i przekonać sie

2
  • #8 11 Wrz 2009 20:58
    Nikodemon
    Poziom 12  

Podlacze sie pod temat bo mam identyczny problem z identyczna pralka z tym ze u mnie grzalka zalacza sie od razu po nabraniu wody i gotuje niezaleznie od ustawienia pokretla, nie ma tych kilku minut zwloki przy jej zalaczeniu. Gdzie poszperac?

2
  Szukaj w 5mln produktów