Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 - prędkościomierz i obrotomierz

17 Kwi 2006 17:29 25363 18
  • Poziom 10  
    Witam. Przestały działać prędkościomierz i obrotomierz w Peugeocie 206 1.4 XR 2000r.. W serwisie powiedzieli, że trzeba wymienić całą deskę, ale koszt zwala z nóg. Czy to jest jedyny sposób? A może jest inna przyczyna i jak to sprawdzić? Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Na początek to wypnij i wepnij wtyki dochodzące do wskażników.[UWAGA.Przy wyłączonej stacyjce]
  • Poziom 10  
    ok., dzięki, najlepiej zacząc od początku :-)
  • Poziom 18  
    Częsta przypadłość uszkadzają się mechanizmy w silniczkach, mozna przełożyć z używki na szrocie wołają sobie 150 zł za taki.
  • Poziom 10  
    Więc jeśli doszłoby do wymiany, to czy jest możliwość wymieniać poszczególne zegary, czy trzeba całą deskę?
  • Poziom 18  
    Można sam silniczek jeśli to jest uszkodzenie mechaniczne ale tylko z dawcy bo części do nowego nie wystepuja w serwisie.
  • Poziom 10  
    a jak sprawdzić, czy to wina silniczka, a nie np. elektroniki? dam radę samemu czy pozostaje wizyta w serwisie?
  • Poziom 13  
    proponuję abyś jednak podjechał do kogoś kto to robił - mniejszy koszt naprawy :D
  • Poziom 10  
    tak myślałem zrobić, ale wolałem wiedzieć coś na ten temat i mieć kilka ewentualnych propozycji -dzięki :-)
  • Poziom 10  
    dzięki bardzo za radę - stronki są ok. - na pewno skorzystam
  • Poziom 11  
    Witm
    Czy silniczki są takie same z zegarach na dwie kostki jak i w zegarach z jedną kostką bo mam do kupienia zegary na jedną kostkę i bym je przełożył do swojego ale nie wiem czy ta silniczki będą pasowały proszę o poradę.
    Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz
  • Poziom 26  
    To raczej wina elektroniki. Bardzo malo prawdopodobne aby dwa silniczki zepsuly sie dokladnie w tym samym momencie!
  • Poziom 11  
    Witam
    No najpierw padł obrotomierz po miesiącu prędkościomierz czasem próbuje jeden i drugi coś drży jakby chciał a nie mógł więc może to te silniczki bo jak przestawał działać prędkościomierz to na początku podczas ruszania wskazywał 80 km/h a potem po wyłączeniu zapłonu się zawieszał na jakiejś prędkości i nie spadł do 0 km/h.
    Jeśli ktoś wie co może być to było by miło za porady.

a czy od Diesla będą pasowały i czy obrotomirz będzie dobrze wskazywał ?
  • Poziom 11  
    a można go jakoś przerobić ??
  • Poziom 25  
    Opis naprawy wskaźników znajdziesz na forum klubu P206.
  • Poziom 1  
    W Radomiu jest specjalista od naprawy liczników Peugeota i - innych Nie bierze drogo, średnio 150-200 zł. Wejdz na allegro, wpisz w wyszukiwarce; licznik peugeot (w dziale moto) i tam w ofertach naprawy znajdziesz Go.