Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

info o głośnikach STX

27 Maj 2003 20:10 2433 16
  • Poziom 17  
    Firma STX poinformowała mnie, że już w połowie czerwca w necie będzie udostępniać charakterystyki tych głośników (zastanawiam się czy to efekt tego, że długo im marudziłem, że to niepoważne żeby w ogóle nie mieć profesjonalnej bazy charakterystyk .... :P )
    Ciekawe swoją drogą czy je "podrasują" :wink:
  • Poziom 25  
    A niech nie udostepniaja nikt tego nie bedzie kupowal sami sobie zaszkodza
  • Poziom 21  
    Dla mnie te głośniki sa mocno ściemniane poczynając od parametórw elektrycznych. Z tego co pamiętam to głośniki 8 ohmowe mają rezystancję cewek ok 7.4 ohm. Dla porównania tonsile mają 1 ohm mniej ... chyba nie trzeba tłumaczyć która cewka jest lepsza. No i stąd te cudowne moce STX'ów ,żeby poruszyć membraną :wink:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: Yoshi_80:

- rezystancja cewki to nie jej impedancja. Oba głośniki mają impedancję 8 omów, ale rezystancje mogą być różne. To prawda, że te o mniejszej rezystancji są lepsze, ale to nie przesądza sprawy. Mnie brzmienie kolumn na STXach się nie podoba. Zresztą.... te plastikowe kosze i membrany są po prostu tandeciarskie i nawet śmiać się nie wypada. Wole 1000x Tonsila :D
  • Spec od akustyki
    w ofercie stx -a sa różne głośniki nie tylko na plastikowych koszach i smiesznych membranach,(choć wiele znamienitych firm ma tekie serie z takimi koszami).AAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEE sa tanie i to się sprzedaje bo jest bieda .Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia panie MDCS -Są różni użytkownicy elektrody .
  • Poziom 11  
    DSPEAKER napisał:
    w ofercie stx -a sa różne głośniki nie tylko na plastikowych koszach i smiesznych membranach,(choć wiele znamienitych firm ma tekie serie z takimi koszami).AAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEE sa tanie i to się sprzedaje bo jest bieda .Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia panie MDCS -Są różni użytkownicy elektrody .

popieram popieram popieram. Jak by się STXy nie sprzedawały to by ich już dawno na rynku nie było. I choć wolę też np. Tesla i Tonsila to nie znaczy że STX to coś dla niektórych niewidzialnego. Cieszę się niezmiernie że będą opisy parametrów głośników, dla początkujących monterów i konstruktorów to wiele pomoże...
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    A ja będe na stx-ie dokładniej gdn 27-150-4-sw budował woofer,dopiero wtedy wyrobie sobie zdanie o tej firmie,ale i tak zdaje mi się ,że będzie lepiej grać od marketowych schajsów, wykres w winISD nie jest taki zły ale nie wiem jak to wygląda w praktyce,czas pokaże :roll:
  • Poziom 13  
    słuchaj a znasz może max. wchylenie membrany w jedną strone dla tego głośnika. Bo jest to niezbedne do obliczenia m.in. długości bassreflexu.
  • Poziom 20  
    Niezbędne nie jest, ale przydaje się w obliczeniach razem z powierzchnią membrany.
  • Poziom 13  
    Zamiarzam zbudować kolumny podłogowe na przetwornikach STX a dokładniej 2 x GDN-22-120-4 (w jednej kolumnie) + jakis wysokotonowiec :) moc znamionowa tych glośników to 120 W co w połączeniu ich dwuch daje nam 240 W !!! dziwne ale jak sie patrzy na parametry pełny zestawów głośnikowych STXa to mozna zauwarzyc ze w kolumnach gdzie zastosowano 2 x przetworniki 120 W to te kolumny maja moc znamionowa 140 W a nie wspomniane 240 W , moze mi ktos wytłumaczyć dlaczego tak jest bo troszke sie pogubilem, aha i co do bassu z tych przetworników w obudowie bass-reflex moze ktos powiedziec jaki on mniejwiecej jest lub moze byc ? z gory dziekuje :)
  • Poziom 15  
    bo łączą te głośniki szeregowo, zresztą wydają mi się te niskotonowe za duże do zestawu dwudrożnego, którą serię chcesz zastosować?
  • Poziom 13  
    Na stronie http://subwoofer.t17.ds.pwr.wroc.pl jest artykuł o połączeniach głosników no i tutaj pozwole sobie wkleic częsc tego artykułu "... Czyli, łącząc szeregowo dwa głośniki: 50W, 90dB, 4ohm otrzymujemy: 100W, 93dB, 8ohm. Jeśli to możliwe, należy unikać połączenia szeregowego, ponieważ przy wyższych częstotliwościach są kłopoty z fazą głośników niskotonowych ... " no i tu jest wszystko jasne oprucz tego z "Faza Głośników" teog nei rozumiem ale zaraz sprubuje gdzies doczytac.

Aha chce wykożystać głośniki z seri SS , czyli 2 x GDN-22-120-4 SS (w jednej kolumnie) i jeszcze zwrotnice STX 2D-12/12 (wszystko prawie bedzie sie opieralo na STX , to moja pierwsza próba zbudowania wlasnych głośników ;p ) aha III mógłbyś rozwinac swoją wypowiedz co do tego ze głośniki będą za duże do zestawu dwudrożnego ? :) jeszcze raz dzieki ;p
  • Poziom 15  
    Za duże, znaczy albo musiał byś zastosować jakiś super wyskotonowy, albo będzie bardzo słaby środek, szczególnie, że z tego co pamiętam ta zwrotnica ma podział około5khz. Ten głośnik tyle nie pociągnie, albo daj mniejsze np 18, albo rób zestaw 3drożny. Najlepiej zrób dwudrożny, na 18cm niskotonowcach i suba jeśli zależy Ci na potężnym basie;) ten tekst o połączeniu szeregowym mi wszystko pomieszał, po mojemu coś się nie zgadza, spytaj igoda;) Efektywność wzrośnie, ale moc???
  • Poziom 26  
    czemu w tym artykule jest napisane o glosnikach NISKOTONOWYCH ze przy WYSKICH czestotliwosciach sa problemy z faza?? bo skoro ma byc zwrotnica to takiego problemu nie bedzie... a polaczenie szeregowe jest stosowane miedzy innymi w kolumach estradowych... ale moze nie sa to audiofilskie:D
  • Poziom 24  
    Zauważcie, że 99% sklepowych kolumn z dwoma głośnikami nisko-średniotonowymi ma impedancję 4R. To o czymś świadczy.
  • Poziom 13  
    Swiadczy o tym ze lepiej łączyć równolegle niz szeregowo ? ;ppp
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    teraz wiekszosc kolumn ma impedancje 4 -omow, bo wtedy mozna podac , nawet prawdziwie, efektywnosc, ktora bedzie wieksza....ludzie nie patrza (laicy..) na impedancje, tylko na jak najwyzsze cyferki...cyferki..cyferki....jakby to one graly...a stx-y jakos mnie nie przekonuja i tyle...jak juz podadza komplet informacji, to zaloze sie, ze podrasuja...troche, ale podrasuja....